Niebezpieczni mężczyźni – antologia tekstów

Doskonale wiem, jak trudno jest stworzyć autorce pełnokrwistego bohatera. Jeżeli jeszcze oddajesz mu narracyjny głos, to musisz totalnie wejść w jego głowę. Myśleć jak facet i podejmować takie, a nie inne decyzje. Dlatego zamówiłam tę książkę. Aby zobaczyć, jak z bohaterem radzą sobie inne pisarki. Jak wyszło?

zaczytany weekend

Książkę Niebezpieczni Mężczyźni zamówiłam z popularnej księgarni internetowej. Tak jak pisałam wcześniej — byłam po prostu ciekawa, jak 10 autorek poradziło sobie z tym tematem. I przyznam, że…nie do końca otrzymałam to, czego się spodziewałam. 

Facet w literaturze kobiecej

To w dużej mierze chodzący stempel. Czyli — z ponurą przeszłością, grzechami do odkupienia i niezłym zapleczem. Jest więc najczęściej solidnie zbudowany we wszystkich aspektach, do tego bogaty albo i nie, jednak zawsze wychodzi z opresji cało. Do tego zmienia się pod wpływem ukochanej. Jakby sama miłość potrafiła zresetować całe wcześniejsze postępowanie. 

I powiem ci, że tu nie było inaczej. 

Po przeczytaniu tej książki (i kilkudziesięciu „serio?!” pod nosem), długo zastanawiałam się, co by tu napisać. Ja się zawiodłam, bo liczyłam na fajnych bohaterów, a dostałam brutali od motocyklisty, przez mafioza a na chłopaku z sąsiedztwa kończąc. I żaden z nich nie wzbudził mojej sympatii. Co więcej, żadne z 10 opowiadań nie mogę określić mianem…fajnego. 

Niegrzeczne książki

A potem dotarło do mnie coś innego. Przecież tu nie chodzi o fabułę, spójną linię akcji czy dobrze wykreowanych bohaterów. Ma być niegrzecznie i jest. Ma być seks w różnych kombinacjach — i jest. Ma być tak, że wypieki wychodzą na policzki…no nie do końca, bardziej parskanie śmiechem. 

Jeżeli więc szukasz dobrych opowieści, to poszukaj innej antologii tekstów. Gdy jednak szukasz czegoś z pieprzem i to w ostrym wydaniu, ta książka może być dla Ciebie. Nie spodziewaj się jednak za wiele. 

Książka Niebezpieczni mężczyźni — antologia tekstów to nowość z księgarni taniaksiazka.pl

Wpis powstał we współpracy z księgarnią taniaksiazka.pl 

I jeszcze przypominam o konkursie adwentowym, gdzie można wygrać kalendarz adwentowy z 5 książkami. One z pewnością umilą listopadowe i grudniowe wieczory! Kliknij baner po szczegóły!

9 Replies to “Niebezpieczni mężczyźni – antologia tekstów”

  1. Nie słyszałam o tej ksiażce. Raczej nie kupuję takich ksiażek, ale czasem jak koleżanki mają to pożyczam do przeczytania jak nie mam nic ciekawszego ;p

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.