Niegrzeczne last minute – antologia tekstów

Upał doskwiera nam wszystkim. Jeszcze nie tak dawno w sumie narzekaliśmy na chłody a teraz? No właśnie. Z cyklu wakacyjne lektury, wpadła w moje ręce antologia tekstów z pewnością erotycznych. To zbiór opowiadań wyłącznie polskich autorek i jednego autora. I jak to w przypadku takich zestawień, wyszło różnie. 

zaczytany weekend

Zamawiając „Niegrzeczne last minute” Antologia tekstów z popularnej księgarni internetowej, mniej więcej wiedziałam w co się pakuję. Ciekawiły mnie jednak mniej znane nazwiska. Wiesz jak to jest, na podstawie opowiadania możesz sobie wyrobić opinię o danym autorze. 

Założenie było świetne

Wydawnictwo poprosiło kilku mniej lub bardziej znanych autorów, aby napisali opowieści w czysto wakacyjnym klimacie. I chociaż akcja dzieje się w różnych miejscach, od malowniczej Łeby, przez małą, zapomnianą wioskę a na Rzymie kończąc, to wszystko łączy jeden aspekt. Wakacyjna miłość. Gorrrrrąca miłość. Z momentami. Niektóre autorki wzięły sobie to chyba jednak za bardzo do serca.

Jak się czytało?

Nie zaskoczyło mnie, że opowiadania Małgorzaty Witkiewicz i Alka Rogozińskiego po prostu nie przypadły mi do gustu. Nie lubię ich w długich formach, w krótkich też bardzo ciężko zjadliwi. Całkiem fajnie odebrałam za to opowiadanie Anny Langer, brawo za logiczne zakończenie z happy endem. Miałam jednak chwilę zwątpienia przy czytaniu. Trzecie z kolei opowiadanie, Katarzyny Bester zaskoczyło mnie swoją wulgarnością. Ja rozumiem, że to erotyk, ale w takim wydaniu jest dla mnie nie do przyjęcia. Cała reszta całkiem przyjemna w odbiorze. 

Także jak widzisz, poziom nie jest równy. Jednak mam wrażenie, że wszystko zależy od tego czego spodziewasz się po takich książkach. Myślę, że to faktycznie dobra lektura na wakacje – przeczytać między jednym a drugim chłodnym drinkiem, opalając się na plaży albo pod gruszką. I zapomnieć. 

niegrzeczne last minute

Niegrzeczne last minute – antologia tekstów to nowość z księgarni taniaksiazka.pl

10 Replies to “Niegrzeczne last minute – antologia tekstów”

  1. Bardzo lubię takie zbiory, bo można poznać styl pisania wielu autorów 😉 jak będziesz szukać tej książce innego domu, to wiesz – polecam się ;p

  2. Oj nie. To nie jest pozycja dla mnie, nie przepadam za romansami i erotykami. Chociaż muszę przyznać, że pomysł na antologię nawet ciekawy. Myślę, że fani tych gatunków mogli by się na tą książkę pokusić.
    Pozdrawiam 😉

  3. A ja się zastanawiałam, gdzie ty zniknęłaś. Myślałam, że jesteś na swoim Końcu Świata, ale sądząc po fotce, to chyba nad morzem?

  4. Mam podobne odczucia po tej lekturze, jedno opowiadanie było za wulgarne, a ja tego bardzo nie lubię. Pozostałe raz lepsze raz gorsze. Do przeczytania i zapomnienia:)

  5. Ja tam nie narzekam na gorąco i oby jak najdłużej została pogoda ciepła i słoneczna niż zimna i deszczowa. Co do książki nie sięgam po tego typu literaturę, wolę coś mocniejszego i krwawszego 🙂
    Pozdrawiam

  6. Lubię taką lekką literaturę czytać latem. Myślę, że ten zbiór, przypadł by mi do gustu 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.