Niegrzeczna miłość – zbiór opowiadań

Luty w recenzjach książkowych będzie erotyczny, miłosny i romantyczny. Może nie do końca w tej kolejności. Ale, mam dla Ciebie przygotowane 3 książki, z romansem na pierwszym planie. I nim stwierdzisz, że to nie dla Ciebie, poczekaj. Dzisiejszy zbiór opowiadań zadowoli bowiem chyba każdą z nas.

 

„Niegrzeczna miłość” otrzymana z Taniejksiazki.pl to zbiór opowiadań erotycznych. Najuczciwiej będzie określić je właśnie tym mianem. Wszystkie historie w niej zawarte krążą wokół relacji między dwojgiem ludzi. Tak, jak różni są pisarze, którzy zamieścili w tej antologii swoje opowiadania, tak daleko posunęli się w opisach scen seksu. Z doświadczenia już wiem, że ogromnie trudno jest napisać dobrze taką scenę. I czasem lepiej zgasić światło, niż przejść do poziomu porno klasy B. Pod tym względem jest różnie. Jednak, to opowiadania erotyczne. Więc spodziewaj się „momentów”

Niegrzeczna miłość zbiór opowiadań

to 10 historii, które łączy jeden motyw. Są nim, jak zapewne się domyślasz, Walentynki. Święto bardzo popularne u nas, przybyło wiele lat temu z USA. Zastanawiałaś się kiedyś, jakie dobre i trochę gorsze chwile wywarło w twoim życiu? Osobiście, z wielkiej przeciwniczki Walentynek (bo tak!) przeszłam do hiper optymizmu (bo tak!;) Definicję walentynek jednak poszerzam o pokazanie nie tylko drugiej osobie, że się ją kocha, ale i samej sobie. Wracając jednak do omawianej publikacji.

Książkę zaczęłam czytać nietypowo

bo od końca. Przyznam uczciwie, że jeżeli mam ochotę na jakiś lekki erotyk, sięgam po książki duetu Vi Keeland i Penelope Ward. Mają fajne, pióro, dobrze prowadzą swoje historie. Tak też było w ich opowiadaniu pt. „Gorąca linia”. Niezobowiązująca historia, która mogłaby w sumie przydarzyć się każdej z nas. Pod warunkiem że byłoby nas stać na dłuższe wakacje w tropikach…

Następnie sięgnęłam po niegrzeczne opowiadanie „Tester” jedynego w tym gronie mężczyzny. Michał Gołkowski przenosi nas swoją narracją w świat przyszłości. Stronę za stroną przerzucałam z prawdziwym zaciekawieniem. Finał był naprawdę zaskakujący. To jedno z najlepszych opowiadań erotycznych jakie czytałam. I tak naprawdę, to byłam ogromnie ciekawa, jak potoczyłaby się ta historia dalej. To opowiadanie pozostawia niedosyt, ale w pozytywnym znaczeniu.

Do słabszych, zaliczam opowiadanie Gabrieli L. Orione. Przyznam, że nie poczułam kompletnie klimatu i przesłania tej historii. Mam wrażenie, że autorka w „Kierunek miłość” chciała pokazać różne oblicza tego uczucia. Jednak wszystko mi tu zgrzytało, od świata przedstawionego, przez relacje bohaterów, na opisach kończąc. To tylko moje subiektywne zdanie.

Nie do końca przypadło mi również opowiadanie „Duch minionych WalntynekAgaty Czykierdy Grabowskiej. Pomysł całkiem nietypowy, jednak strona w jaką poszła ta historia już nie do końca zjadliwa. Niemniej jednak, zawsze to nowe spojrzenie na utarte schematy. Nie tylko myślowe.

Dla kogo „Niegrzeczna miłość”- zbiór opowiadań? To erotyki, więc jak się domyślasz, granica 18+ obowiązuje. To raczej lekka, niezobowiązująca lektura, w sam raz na walentynkowe popołudnie.

niegrzeczna milosc zbior opowiadan

„Niegrzeczna miłość” nowość z księgarni Taniaksiazka.pl

19 Replies to “Niegrzeczna miłość – zbiór opowiadań”

  1. Ja luty zawsze w biegu i aby przebrnąć 😛 . Jako miłośniczka horrorów, thrillerów oraz kryminałów i dokumentów… do romansów mnie nie ciągnie :). Oczywiście nie wykluczam zmian i zapewne kiedyś zabiorę się za takową literaturę 🙂

  2. …ja ostatnio zafiksowana na punkcie dwóch pozycji /”Zemsta i przebaczenie” w sześciu tomach Joanna Jax i „Jeździec miedziany” Paulina Simons a czekan na „Tatiana i Aleksander”/, losy ludzi podczas II wojny pochłonęły mnie całkowicie…

  3. W życiu nie czytałam erotyka, ale tak często je polecasz, że zaczęłam się zastanawiać.
    Widzę, że ta mieszanka nie tylko polskich autorów?

    1. Na pierwszy rzut oka to mieszane towarzystwo. Choć z drugiej strony nie znam wszystkich, może ktoś się ukrywa pod anglojęzycznym nazwiskiem? hmmm nie sprawdziłam tego…

  4. Nie czytałam zbyt wielu książek erotycznych. Na pewno żadna z nich nie była jednak zbiorem różnych opowiadań o tej tematyce. Jestem ciekawa, czy treść przypadałaby mi do gustu 🙂

  5. Opowiadania nie są moim ulubionym gatunkiem literackim, zdecydowanie wolę powieści, ale jeśli w bibliotece trafię na „Niegrzeczną miłość” – wypożyczę i przeczytam:)

  6. Ja również uwielbiam Vi Keeland i Penelope Ward. Polecam również Megan March, Laurelin Paige i Katy Evans. Nigdy się na tych autorkach nie zawiodłam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.