Kierunek miłość Catherine Walsh

Tematów świątecznych ciąg dalszy — dzisiaj w odsłonie lekkiej, łatwej i przyjemnej, czyli…świąteczny romans. Będzie ona, on i problemy. Chociaż biorąc tę książkę do ręki, miałam przypuszczenia, jak się skończy, to przecież nie o to w takich historiach chodzi. Ta historia przyjemnie wciąga i daje poczucie odstresowania się. Serio!

zaczytany weekend

Książkę „Kierunek miłość” Catherine Walsh zamówiłam z popularnej księgarni internetowej. Jak kiedyś już pisałam, listopad to dla mnie trudny emocjonalnie czas, więc szukałam czegoś lekkiego, przyjemnego i koniecznie z happy endem. Tak, wspomniana książka z pewnością jest tego rodzaju literaturą!

Przyjaźń czy miłość?

On, Andrew, romantyk, wielbiciel wszystkiego, co jest związane ze Świętami Bożego Narodzenia. Co roku leci z Chicago do Dublina, swojego rodzinnego miasta, aby wśród najbliższych spędzić ten najpiękniejszy czas w roku. Ona, Molly, singielka, wraca do domu, bo musi. Niespecjalnie lubi czas Świąt, kiedy to wraca do rodziny. Podczas lotu jednak spotyka się z Andrew, aby podczas długiej podróży poplotkować. Traktują się siebie nawzajem jak przyjaciele. A może jest w tym coś więcej?

Ten lot miał być podobny do wszystkich poprzednich, jednak w ostatniej chwili zostaje odwołany. Przebojowa Molly widząc, jak Andrew mocno przeżywa fakt, że nie będzie w święta u swojej rodziny, postanawia mu pomóc. Wyruszają w podróż która w swoim szaleństwie ma doprowadzić ich do domu na Wigilię. Po czymś takim, już nic nie będzie takie, jak poprzednio. 

Wchodzisz w tę historię od razu

Zazwyczaj po przeczytaniu pierwszej strony potrafię ocenić, czy książka wciągnie, czy też nie do końca. Styl, sposób narracji, użyty język – te rzeczy sprawiają, że łapiesz przysłowiowy haczyk albo nie do końca. W przypadku „Kierunek miłość” przyznam, że nie zauważyłam kiedy znalazłam sie na 10 stronie. Autorka w bardzo zręczny sposób opisuje wykreowaną przez siebie rzeczywistość. Pierwsze sceny są naprawdę dobre i właściwie przez cały czas opowieść trzyma dobry poziom. 

Dla kogo ta książka?

To romans, więc chociaż daleko mi do kategoryzowania, to jednak chyba raczej ta książka będzie dobrym prezentem dla kobiety. Sporo w niej humoru i co najważniejsze — świątecznego klimatu w amerykańskim wydaniu. Z pewnością odetchniesz przy tej lekturze po całym stresującym dniu. 

fot.mycoffeetime.pl

Książka „Kierunek miłość”  Catherine Walsh to nowość z księgarni TaniaKsiązka.pl

 

*Wpis powstał w ramach promocji czytelnictwa w Polsce we współpracy z księgarnią internetową TaniaKsiazka.pl

 

5 Replies to “Kierunek miłość Catherine Walsh”

  1. Lubię takie lekkie, miłe i przyjemne klimaty. Świetny ,,odstresowacz,, w trudnym czasie, wycisza i uspokaja, pomaga skierować myśli ku miłym sprawom i zapomnieć o troskach :)) Chętnie przeczytam 🙂
    Pozdrawiam ciepło, Agness:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.