Rodzinna Gra Catherine Steadman

Od razu napiszę, że to idealna książka na wakacje. Jest ciekawie skonstruowana fabuła, wodzenie czytelnika za nos i…niespodzianka na koniec. “Rodzinna Gra” Catherine Steadman to jedna z najfajniejszych pozycji, jakie przeczytałam w ten urlopowy czas.

zaczytany weekend

Książkę “Rodzinna Gra” Catherine Steadman zamówiłam z popularnej księgarni internetowej. Zbliżający się wielkimi krokami urlop sprawił, że musiałam się zaopatrzyć w coś nowego. I zdążyłam przeczytać jeszcze przed wyjazdem!

Pięknie…że aż strach?

Główną bohaterkę. Harriet, poznajemy w momencie, gdy rozmawia ze swoją agentką literacką. Harry (zdrobnienie od Harriet), wydała właśnie swoją pierwszą powieść, która stała się bestsellerem. Idąc za ciosem, ma do skończenia kolejną książkę, jednak ogarnia ją niemoc twórcza. Kiedy spotyka się ze swoim chłopakiem, ten w niezwykle romantycznych okolicznościach się jej oświadcza. Czy może być jeszcze piękniej?

Narzeczony prowadzi własne interesy, jednak sam pochodzi z bardzo wpływowej i bogatej rodziny. Harry wchodzi więc w środowisko ogromnych finansów i…władzy. Spotkania z poszczególnymi osobami wchodzącymi w skład rodziny początkowo wyglądają zupełnie naturalnie. Jednak zwykła kaseta magnetofonowa zmienia wszystko.

Wciągnęło mnie

Rzadko czytam thrillery i być może dlatego dałam się prowadzić za nos do ostatnich stron. Być może “wyjadacze” przewidzą zakończenie na długo przed tym jak to się stanie, ja w sumie bawiłam się świetnie. Przemyślana konstrukcja, odwracanie uwagi czytelnika i “bomby” zrzucane we właściwym czasie. Dobre to było, a jednocześnie nie dające poczucia strachu czy dyskomfortu.

Do tego jest bardzo sprawnie napisana. Widać, że to dobry kawałek literatury. Patrząc z perspektywy, wszystko miało tu znaczenie. Może nie zrobiła na mnie takiego wrażenia jak w przypadku “Żałobnicy” Roberta Małeckiego, kiedy od pierwszych stron miało się poczucie mroku i niepokoju, jednak odbiór był jak najbardziej pozytywny. “Rodzinna Gra” Catherine Steadman to idealna książka na wakacje – sama czytałam ją, bujając się na hamaku.

fot.mycoffeetime.pl

“Rodzinna Gra” Catherine Steadman to nowość z księgarni taniaksiazka.pl

6 Replies to “Rodzinna Gra Catherine Steadman”

  1. Czuję się bardzo zachęcona do skosztowania jej. Z przyjemnością zapisuję tytuł i upoluję ją w najbliższym czasie 🙂

  2. Witaj serdecznie, ciekawa recenzja. Niemoc twórcza głównej bohaterki, kto jej nie zna z Blogerek, Blogerów, z pisarzy?
    Książki na wakacje mają inne prawa, mają nas przenieść w inny świat, nie muszą być ambitne ale mają być dobrze napisane.
    Dziękuję pięknie za komentarz
    pozdrawiam serdecznie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.