Rytuały piękna Joga twarzy metodą Yogattractive Olga Szemley-Goudineau

Maj książkowo stoi u mnie pod znakiem pielęgnacji. A że ta nie samymi kosmetykami żyje, dzisiaj będą ćwiczenia, a konkretnie, joga twarzy. Bo o tym właśnie jest książka „Rytuały piękna Joga twarzy metodą Yogattractive”. I zanim powiecie…ale że co? To jakiś tani chwyt! Przeczytajcie dalej. I spróbujcie na własnej…skórze:)

Rytuały piękna Joga twarzy metodą Yogattractive…

to nie jest moje pierwsze spotkanie z tego typu ćwiczeniami. Już kilka lat temu, jedna z blogerek poleciła mi filmik instruktażowy na yt. I przyznam, że zrobiłam raz czy drugi i…zapomniałam o tym. Kiedy więc otrzymałam do recenzji tą książkę, stwierdziłam, że to jakiś znak – młodsza już nie będę. Czy jednak książka jest lepsza od filmu? Przyznam, że dla mnie tak. Dlaczego? Bo odpowiada na wszystkie nurtujące pytania- po co, dlaczego tak właśnie a nie inaczej. I krok po koku przeprowadza przez wszystkie etapy proponowanej joginicznej pielęgnacji.

Autorka, Olga Szemley-Goudineau…

jest joginką i podróżniczką, która stworzyła swój autorski program Yogattractive, mający na celu odmłodzić twarz i szyję w oparciu o wielowiekowe tradycje pielęgnacyjne prosto z Azji, poparte naukowymi badaniami prosto z Cambridge. Na tym bowiem uniwersytecie, autorka została zaproszona do programu badań psychologii i fizjologii jogi, prowadzonych w latach 2013-2016. Czyli zaplecze teoretyczne i praktyczne jest.

Książka…

Rytuały piękna Joga twarzy metodą Yogattractive” są napisane prostym, przystępnym językiem. Nawet trudne zagadnienia są ujęte w taki sposób, aby laik wiedział o czym mowa i dlaczego akurat takie a nie inne metody pielęgnacyjne są wybrane akurat z danej kultury. Kolejnym atutem tej książki jest dystans z jakim pokazane są różne techniki pielęgnacji. Autorka nie chce za wszelką cenę pokazać, że np. masaż Ajurwedyjski jest najlepszy, a każdy inny już nie. Mam wrażenie bowiem, że na naszym rynku pełno jest publikacji kategorycznych – tylko japońska/koreańska/norweska czy inna pielęgnacja jest dobra. (zobacz chociażby: #Polishbeauty. Przewodnik piękna dla polek Marta Krupińska)A to nie prawda. Kluczem jest znaleźć takie rozwiązanie, które będzie dobre dla naszej skóry. I najprawdopodobniej będzie to swoisty mix rodzajów pielęgnacji z całego świata.

Masaż i ćwiczenia lekiem na długowieczność?

Nie jest to niestety takie proste. Olga Szemley-Goudineau pisze jasno, że należy obserwować swoje ciało i jeść zdrowo. Czyli podejść do tematu holistycznie. Według autorki, codzienna medytacja, trening fizyczny, joga twarzy i automasaż mają za zadanie wspomóc utrzymać naszą skórę w dobrej kondycji przez wiele wiele lat. Ta książka to przewodnik, ale to, czy rady w nim zawarte wcielimy w życie, zależy już tylko i wyłącznie od nas samych…

(źródło)

29 Replies to “Rytuały piękna Joga twarzy metodą Yogattractive Olga Szemley-Goudineau”

 1. To, że książka jest napisana przystępnym językiem na pewno zachęca do jej przeczytania. 😊

 2. Zdecydowanie czas zająć się swoją twarzą. Szczególnie, że nieprzespane noce przy dziecku dają w kość.

 3. Powiem Ci szczerze ,nie jestem zaskoczona – wiele osób powtarza tą idee „treningi ,zdrowe odżywianie itp ” przyczynia się -no może nie do wiecznej młodości ale napewno do zdrowia
  O ile w ćwiczeniach jestem systematyczna ,tak do zdrowego odżywiania się nie przekonam się 😊
  Pozdrawiam
  Lili

 4. Nigdy o czymś takim nie słyszałam, ale zainteresowałaś mnie. Ale dobrze, że jest napisana prostym jezykiem, bo czasami jak się czyta coś podobnego, to człowiek nic nie zrozumie.
  Pozdrawiam

 5. Z jogą twarzy polubiłam się jakiś czas temu, z regularnością wykonywania ćwiczeń bywa różnie, a rzeczywiście ona jest kluczem do sukcesu. Nie słyszałam wcześniej o tej książce i chętnie przeczytałabym, bo do tej pory rzeczywiście korzystałam głównie z filmików na YouTube i z materiałów z krótkich warsztatów.

  Pozdrawiam serdecznie,
  Agnieszka

 6. To prawda, przez ostatnie 3 lata doktoratu zaniedbałam ćwiczenia i widzę efekt na ciele. Zdecydowanie muszę wrócić do ćwiczeń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.