Joga dna miednicy Christina D’arrigo

Joga już na stałe wpisała się w moją codzienność. Nie praktykuję codziennie, jednak dwa razy w tygodniu to minimum, które pozwala mi poczuć się dobrze. Dużo siedzę przed komputerem, co samo w sobie jest lekko zabójcze dla mojego kręgosłupa. Nie wiedziałam jednak, że joga może również pozytywnie wpłynąć na nasze kobiece sprawy!

zaczytany weekend

Książkę „Joga dna miednicy” Christina D’Arrigo zamówiłam z popularnej księgarni internetowej. Temat mięśni kegla to coś o czym mówi się zdecydowanie za mało. Spycha się go do wstydliwych, opowiadanych szeptem historii. A to przecież tylko i aż fizjologia.

Książka dla początkujących i zaawansowanych

Książka „Joga Dna Miednicy” autorstwa Christiny Darrigo to publikacja które otwiera drzwi do świata jogi w kontekście zdrowia i harmonii w obszarze dna miednicy. Darrigo, doświadczona instruktorka jogi i terapeutka, przekazuje swoją wiedzę i doświadczenie w sposób przystępny i inspirujący. Zaczyna się…krótką lekcją z anatomii. Spokojnie, wszystko jest wyłożone prosto i sprowadza się jedynie do układu kostnego miednicy. Po co? Aby prawidłowo wyczuć wspomniane wcześniej mięśnie Kegla.

Zaczęło się w latach 40-tych XX wieku, od amerykańskiego naukowca, Arnolda Kegla. Wymyślił on szereg ćwiczeń z użyciem specjalnie skonstuowanego narzędzia. Miało to wzmocnić mięśnie odbytu i pochwy.

Jak się jednak okazuje, aby ćwiczyć mięśnie Kegla, nie musisz posiłkować się żadnymi…hmmm….wspomagaczami. Wystarczy wyczuć swoje ciało i przekonać się do kilku sekwencji jogowych.

Oczywiście joga to jedna z możliwości. Interesując się tematem, z pewnością znajdziesz takie, które będą odpowiednie dla ciebie.

Joga dna miednicy Christina D’arrigo

Jednym z największych atutów tej książki jest bardzo minimalistyczne podejście do tematu. Christina Darrigo rozpoczyna od wprowadzenia do anatomii dna miednicy, co jest niezwykle ważne dla zrozumienia korzyści płynących z praktyk jogi w tym obszarze. Kolejne rozdziały prowadzą czytelnika przez różnorodne techniki i ćwiczenia jogi, które pomagają w poprawie zdrowia i elastyczności dna miednicy. Wszystko jest opisane w sposób klarowny, a instrukcje są łatwe do zrozumienia, co sprawia, że książka jest dostępna dla wszystkich, niezależnie od poziomu zaawansowania w jogi.

A co jeżeli nigdy nie ćwiczyłam jogi?

W takim wypadku koniecznie zacznij!;) A na serio – w książce jest ogromny rozdział w którym oprócz grafik odnośnie tego jak masz się ułożyć, jest obszerny opis a także wskazówki, co robić, gdy boli kręgosłup, kolana albo kostki. Poza tym większość pozycji jest naprawdę prosta. 

Pamiętaj jednak, aby ćwiczyć na 70 procent swoich możliwości. Dzięki temu będziesz mieć ochotę i siły, aby wrócić na następny dzień na matę.

To książka dla każdej z nas

Nieważne, czy masz problemy z mięśniami Kegla czy nie, o tę strefę naszego ciała należy dbać. Problemy z dnem miednicy mogą się nasilić po porodzie czy w związku z upływającym czasem. Pocieszające jednak jest to, że to mięsień jak każdy inny mięsień, może zostać wyćwiczony.

„Joga Dna Miednicy” Christiny Darrigo to z pewnością dobra propozycja dla każdej kobiety, bez względu na wiek. Nie musisz być zaprawioną w bojach joginką, aby wykonać wskazane w tej książce sekwencje. A może przekonasz się na tyle, że joga jako taka już na dobre zagości w twojej codzienności?

fot.mycoffeetime.pl

Książka Joga dna miednicy Christina D’arrigo to nowość z księgarni TaniaKsiazka.pl

 

*Wpis powstał w ramach promocji czytelnictwa w Polsce we współpracy z księgarnią internetową TaniaKsiazka.pl

3 Replies to “Joga dna miednicy Christina D’arrigo”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.