O zmierzchu Marta Niedźwiecka. Poradnik który daje do myślenia!

Na podkast trafiłam zupełnie przypadkiem. Potrzebowałam czegoś do słuchania podczas skrobania starej tapety ze ścian. Od samego początku spodobał mi się sposób, w jaki Marta Niedźwiecka opowiada o całym wachlarzu emocji. Czasami parskałam śmiechem, czasem milkłam zamyślona. Kiedy dowiedziałam się, że wydała książkę podsumowującą pierwszy sezon podkastów, musiałam ją mieć!

zaczytany weekend

Książkę „O zmierzchu. Jak przestać bać się życia i przeżyć je po swojemu” Marta Niedźwiedzka, zamówiłam w popularnej księgarni internetowej. Co może wydać się dziwne, ja już tę treść kiedyś, dawno temu, przesłuchałam. Dała mi do myślenia, wpłynęła na moje postrzeganie świata. Pozytywnie. Ten zbiór rozmów to poradnik który daje do myślenia!

To nie jest amerykański styl

Na całe szczęście, bo poradników pisanych w stylu amerykańskim jest na naszym rynku wydawniczym całe mnóstwo. Szukałam w swoich recenzjach, czy o którymś pisałam tutaj, ale okazuje się, że nie. I dobrze. Poradnik który daje do myślenia musi cię trochę uwierać, poruszać tematy, z którymi nie do końca ci po drodze. Ale też dać gotowe narzędzia do zmiany, jakakolwiek by ona nie była. I taki właśnie jest „O zmierzchu”. 

Napisana jest fajnym, przystępnym językiem i stylem. Podczas czytania brakowało mi charakterystycznego akcentu autorki, który znam z jej podkastów. Jeżeli jednak nigdy jej nie słyszałaś, to rzecz jasna nie zauważysz różnicy. 

To książka o emocjach

Zastanawiałam się ostatnio, dlaczego w szkole nie ma lekcji o emocjach. O sposobie ich wyrażania, akceptowania, radzenia sobie z nimi. Ja wiem, kolejna dodatkowa godzina lekcyjna w przeładowanym grafiku szkolnym to nie jest coś, co uczniowie lubią najbardziej. Ja o emocjach musiałam uczyć się sama. Podobnie jak o relacjach, seksualności i lifehackach. O tym w swojej książce mówi również autorka. Zdecydowanie do przeczytania i zastosowania u siebie. Tak sobie myślę, że podobne wrażenie zrobiła na mnie „Czuła Przewodniczka” Natalii de Barbaro – również polecam, jeżeli jeszcze nie czytałaś.

Dla kogo ta książka?

Poradnik który daje do myślenia z pewnością przyda się każdej osobie, która jest otwarta na zmiany. Bez względu na płeć, wiek oraz przekonania. W „O zmierzchu” sporo jest o emocjach, relacjach damsko-męskich czy o radzeniu sobie z traumą. 

Książka „O zmierzchu Jak przestać bać się życia i przeżyć je po swojemu” Marta Niedźwiecka to nowość z księgarni TaniaKsiazka.pl

*wpis powstał w ramach promocji czytelnictwa w Polsce we współpracy z księgarnią internetową TaniaKsiazka.pl

2 Replies to “O zmierzchu Marta Niedźwiecka. Poradnik który daje do myślenia!”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.