Iskry jak gwiazdy Nadia Hashimi

Wojna widziana oczami dziecka jest inna. Dramat dorosłego staje się jednocześnie koszmarem dziecka, na zawsze odciskając w nim piętno. Z takim bagażem doświadczeń musi żyć Setara, córka doradcy prezydenta Afganistanu. Jej sielskie życie przekreśla bunt żołnierzy i krwawa jatka, z której cudem udaje jej się ocalić. „Iskry jak gwiazdy” wciągają. Jednak nie jest to łatwa lektura.

zaczytany weekend

Książkę „Iskry jak gwiazdy” Nadia Hashimi zamówiłam z popularnej księgarni internetowej. Urzekła mnie okładka, jednak to temat chyba najbardziej zaciekawił. Afganistan, późne lata siedemdziesiąte ubiegłego wieku. Kolejny przewrót, który niszczy życie wielu. 

Już nie Setara

Na początku poznajemy małą dziewczynkę, Setarę, która mieszka w pałacu. Odwiedzają go dyplomaci z wielu krajów, a ona sama wiedzie beztroskie w sumie życie. Jednej nocy żołnierze zabijają całą jej rodzinę a sama Setara zmieniając imię, ucieka do USA. Po latach mierzy się z własnymi demonami ale i z niedokończonymi sprawami z przeszłości. Kiedy wróci do Kabulu, nic nie będzie już takie samo.

Usiądź do tej książki na spokojnie

Są takie publikacje, które sobie czytasz ot tak, praktycznie w locie. Mnóstwo rzeczy może cię rozpraszać a i tak nie zgubisz wątku. W przypadku „Iskry jak Gwiazdy” sytuacja ma się trochę inaczej. Książka napisana jest pięknym językiem (brawo za przekład), który jednocześnie bywa wymagający. Autorka w bardzo przekonywujący sposób przenosi nas do Afganistanu lat siedemdziesiątych a potem do współczesnej Ameryki.

Dla kogo jest ta książka?

To z pewnością literatura kobieca. Sporo w niej wrażliwości, która dotyczy nie tylko wspomnień głównej bohaterki. Jednak nie myl tego ze łzawymi scenami, tych tam nie znajdziesz. Jak się domyślasz, osobiście książkę przeczytałam prawie jednym tchem. I polecam!

fot. mycoffeetime.pl

Książka „Iskry jak gwiazdy” Nadia Hashimi to nowość z księgarni TaniaKsiazka.pl

 

Wpis powstał w ramach akcji promocji czytelnictwa w Polsce we współpracy z księgarnią internetową TaniaKsiazka.pl

4 Replies to “Iskry jak gwiazdy Nadia Hashimi”

  1. Na pewno warto przeczytać tę książkę. Pozdrawiam Agnieszko. Przeniosłam się na bloggera. Zapraszam serdecznie.
    Teresahttps://mojecodziennotki.blogspot.com/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.