Hacjenda Isabel Canas

Niebawem Halloween, pomyślałam więc, że poszukam ciekawych powieści grozy. „Hacjenda” Isabel Canas jest pierwszą z dwóch książek o takiej tematyce. Miała to być, cytując napis z okładki: „Olśniewająca gotycka powieść o mściwych duchach i zakazanej miłości”. Jak wyszło? Poznaj moje (bardzo) subiektywne zdanie!

zaczytany weekend

Książkę „Hacjenda” Isabel Canas zamówiłam z popularnej księgarni internetowej. W tym przypadku nie skusiła mnie okładka, a tematyka. Dawno już nie czytałam żadnej gotyckiej powieści grozy.

Zaczęło się świetnie

Kiedy w życie zwykłych śmiertelników zaplącze się polityka, zawsze cierpią na tym najsłabsi. Młoda Belatriz przekonała się o tym dobitnie – w jedną noc upadku rządów w Meksyku, zostaje wraz z matką na łasce nienawidzącego ich kuzyna. Podczas balu, Belatriz poznaje Rodolfo Solórzano, właściciela ziemskiego, który w stolicy robi interesy i zajmuje się polityką. O ironio, z frakcji, która zabiła jej ojca.

Belatriz jednak myśli pragmatycznie – wyjdzie za Rodolfo, będzie panią na włościach i zarówno życie jej jak i matki z pewnością się proprawi. A potem, już jako pani Solózano przybywa do hajcendy. Od samego początku dzieją się tam dziwne rzeczy. To duchy? A może ktoś jeszcze?

Od połowy już było gorzej

No dobra. Będę szczera – od pewnego momentu książka stała się odrobinę za bardzo: bardzo krwawa, bardzo horrorowata i bardzo…przewidywalna. Jednak już dawno nie czytałam książki napisanej w tak ładny sposób. Poetyczny język jakim, autorka opisuje rzeczywistość, jest niezwykły. Sam w sobie momentami sprawia, że podskórnie czujesz lęk. A jeżeli czerwone oczy właśnie wpatrują się w ciebie z końca pokoju?! 😉

Dla kogo ta książka?

Z pewnością dla wielbicieli gotyckiej grozy. Mamy tu cały wachlarz typowych zachowań oraz scenerię, która mogłaby z powodzeniem być miejscem, gdzie zagnieździło się zło. Sama nie potrafiłam się od niej oderwać – to kawałek fajnej lektury z dreszczykiem i lekką refleksją o tym, co może czaić się w starych domach…

fot.mycoffeetime.pl

Książka „Hacjenda Isabel Canas” to nowość z księgarni TaniaKsiazka.pl

 

*wpis powstał w ramach Promocji Czytelnictwa w Polsce we współpracy z księgarnią internetową TaniaKsiazka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.