Troje na huśtawce Natasza Socha

Jeżeli mam wskazać polską pisarkę obyczajową, to bez wahania polecę ci właśnie Nataszę Sochę. Właściwie każda książka, którą wzięłam do ręki tej autorki, była świetna. Nie inaczej jest w przypadku „Troje na huśtawce”

zaczytany weekend

W wakacyjne weekendy będę polecać ci książki idealne na urlop. Jaka to musi być książka? Z pewnością lekka, ale wciągająca na tyle, że zastanawiasz się, co będzie dalej. Teraz proponuję ci coś z kanonu obyczajówek. Jednak spokojnie, nie dość, że to dobrze napisany kawałek literatury, to jeszcze z zakończeniem, którego z pewnością się nie spodziewasz…

Podobnie jak główna bohaterka, lubię piwonie

Wyobraź sobie, że masz najlepszą przyjaciółkę. Znacie się od ponad dwudziestu lat, wspierając się dzielnie przy wzlotach i upadkach. Ta przyjaciółka ma dziecko, syna, którym ty opiekujesz się w ramach dorabiania na studiach. Potem gdzieś się wciąż mijacie. Pewnego dnia, przy jakiejś błahej okazji, ten dzieciak, już dwudziestoparoletni, staje się dla ciebie mężczyzną. I to atrakcyjnym. Co może wydarzyć się dalej?

Ta historia mogłaby być banalna, jednak dzięki wnikliwemu spojrzeniu autorki oraz rewelacyjnej narracji, wciąga od pierwszych stron. Początkowo miałam problem z wejściem w historię. Być może dlatego, że jest ona prowadzona z punktu widzenia jednej z bohaterek. Czujesz, jakby usiadła przed tobą kobieta trzydziestoparoletnia, która zaczyna snuć swoją historię.

Dla kogo ta książka?

To obyczajówka, więc raczej dla kobiet. Jeżeli jedziesz na wakacje i chcesz zabrać ze sobą kawałek dobrej literatury, która cię nie nuży, to będzie dobry wybór. No i gwarantuję ci, że ostatnie strony sprawią, że jeszcze trochę będziesz o niej myśleć.

fot.mycoffeetime.pl

3 Replies to “Troje na huśtawce Natasza Socha”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.