Uważna czuła i odważna Dagny Kurdwanowska

Miałam wrócić do blogowania zaraz po Nowym Roku. Ale wiesz, jak to jest. To, że mnie nie ma na blogu, jest dowodem na fakt, że mam sporo na głowie. W ramach relaksu przez ostatnie dni wieczorami czytałam fajny poradnik. Taki, który każda kobieta powinna przeczytać. Chociaż raz…

zaczytany weekend

Książkę „Uważna czuła i odważna Jak pielęgnować w sobie dobro” zamówiłam z popularnej księgarni internetowej. Czasem potrzebuję takiego mentalnego kopa do działania. A z drugiej strony, zaciekawiła mnie forma tego poradnika, gdzie autorka już na wstępie pisze…

„Nie musisz być lepszą wersją siebie”

Szok. Większość poradników dla kobiet, ba, nawet pogadanek z trenerkami personalnymi, zaczyna się właśnie od tej motywacji. Bądź lepszą wersją siebie, czyli w podtekście, teraz nie do końca jesteś spoko, ale dzięki moim wskazówką, szybko staniesz się lepsza. Czyli wpędźmy kogoś w kompleksy, a potem go wyciągnijmy. Serio?!

Tutaj Dagny Kurdwanowska mówi wprost – nie chcę cię zmieniać, bo jesteś fantastyczna taka, jaka jesteś. Gdy jednak poczujesz, że coś cię uwiera, pomogę ci przejść przez cały proces poznawczy, aby zdefiniować o co tak naprawdę chodzi.

Uważna czuła i odważna Dagny Kurdwanowska

To poradnik, ale o dziwo, z tych mądrych. Albo inaczej – mądrze napisanych. Jak w wielu książkach tego typu i w tym przypadku autorka zaczyna od swoich własnych doświadczeń. Z zawodu jest Jest psychogerontolożką, czyli osobą, która ma wykształcenie wyższe psychologiczne i do tego specjalizację z psychogerontologii – psychologia seniorów. (sprawdziłam w Wikipedii;) 

W każdym razie nie jest to poradnik, który napisała kolejna celebrytka która doznała objawienia. Nie jest to również literatura domorosłych coachów, których ostatnio jest całkiem sporo. To książka o tym, jak odnaleźć w sobie siłę, aby czuć się dobrze w swojej codzienności. I nie musieć spaść na samo dno, aby w końcu zacząć coś zmieniać.

To poradnik, ale na czytaniu się nie kończy

W swoich rękach miałam już całkiem sporo poradników o tym, „jak żyć”. Jedne były proste i łatwe w odbiorze, po których przeczytaniu nie czułam właściwie nic. Inne z kolei, były na tyle wydumane, że lektura ich wydawała się prawdziwym koszmarem. W przypadku „Uważna czuła i odważna” Dagny Kurdwanowska coś zaiskrzyło. 

To, że przeczytasz poradnik dowodzi tylko temu, że…umiesz czytać. Dopiero próba wcielenia rad w życie, ale tak naprawdę, daje jakieś sensowne rezultaty. Jeżeli czujesz w sobie potrzebę zmiany, to ta książka będzie fajnym początkiem. Pod warunkiem tylko, że na czytaniu się nie skończy.

fot. mycoffeetime.pl

Książka „Uważna czuła i odważna” Dagny Kurdwanowska to nowość z księgarni TaniaKsiążka.pl

 

*wpis powstał przy współpracy z księgarnią internetową TaniaKsiążka.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.