Atomowe nawyki Drobne zmiany, niezwykłe efekty James Clear

Ile razy próbowałaś coś zmienić w swoim życiu, ale znowu coś nie wychodziło? Postawiłaś sobie cel: schudnę, zacznę regularnie zdrowo się odżywiać albo też będę milsza dla innych. Jednak zawsze coś szło nie tak? Możemy sobie przybić piątkę. Mam tak samo. Czy poradnik „Atomowe nawyki” coś w tym aspekcie zmieni?

zaczytany weekend

Książkę „Atomowe nawyki Drobne zmiany, niezwykłe efekty” James Clear zamówiłam z popularnej księgarni internetowej. Pomyślałam sobie, że potrzebuję jakiegoś solidnego motywatora, a jednocześnie podpowiedzi, co robić, żeby wprowadzić w swoim życiu nowe zmiany. I generalnie, to otrzymałam.

To nie jest książka dla leniwych

Jeżeli znasz jakiś poradnik, który wystarczy przeczytać i na tym koniec, dzieje się samo, to proszę, zostaw namiar na niego w komentarzu. Wątpię jednak, czy taki w ogóle istnieje. Książki tego typu, które miałam w rękach, dzieliły się na takie, gdzie autor całym swoim jestestwem przekonuje do swojej koncepcji konkretnej zmiany i takie, gdzie podają gotowy schemat działania. Te pierwsze odrzucam już na samym początku. To, że coś „wypaliło” u ciebie, nie do końca oznacza, że przeniesie się na moje życie.

Ale co w przypadku, gdy jasno podana metoda sprawdza się u wielu innych? Nad tym warto się pochylić, bo wiele może wskazywać na to, że sprawdzi się i u nas. „Atomowe nawyki Drobne zmiany, niezwykłe efekty” James Clear to właśnie publikacja tego typu. 

Atomowe nawyki Drobne zmiany, niezwykłe efekty James Clear

Autor podchodzi do tematu holistycznie, a jednocześnie trochę inaczej, niż większość coachów mówiących o motywacji. Rozbiera na czynniki pierwsze psychologiczną reakcję organizmu na chęć zmiany. Prześwietla zachowania człowieka pod kątem nawyków i zasad ich wprowadzania. Co ciekawe, odwraca również proporcje – wszyscy mówią: zwizualizuj sobie cel i do niego dąż. Autor „Atomowych nawyków…” odwraca lekko proporcje, kładąc nacisk na to kim będziesz, gdy konkretne rzeczy staną się rzeczywistością. Wewnętrzne przekonania motywują o wiele bardziej, niż perspektywa osiągnięcia konkretnego celu.

Dla kogo jest ta książka?

Tak jak mówiłam już wcześniej, Atomowe nawyki Drobne zmiany, niezwykłe efekty James Clear to publikacja dla wszystkich tych, którzy są otwarci na pracę nad sobą. Z pewnością zainspiruje cię do zmian, takich małymi krokami. Bo właśnie w ten sposób buduje się trwałe, pozytywne nawyki.

Książka Atomowe nawyki Drobne zmiany, niezwykłe efekty James Clear to nowość z księgarni TaniaKsiazka.pl

4 Replies to “Atomowe nawyki Drobne zmiany, niezwykłe efekty James Clear”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.