Bądź Kobietą Petardą Paulina Smaszcz

Kobieta petarda. Czyli? Na to pytanie w swojej książce próbuje odpowiedzieć Paulina Smaszcz. Czy i my możemy być „Petardami„?

zaczytany weekend

 

 

Kiedy wzięłam do ręki poradnik „Bądź Kobietą Petardą” Paulina Smaszcz z popularnej księgarni internetowej, naszła mnie pewna myśl. Dlaczego tak wiele jest poradników kierowanych dla kobiet, a tak mało dla mężczyzn? Czy my naprawdę potrzebujemy aż tylu złotych rad? 

Autorka

Paulina Smaszcz to dziennikarka, prezenterka i coach. Specjalizuje się w kompetencjach ukrytych w kapitale ludzkim. Jest trenerką autoprezentacji i rozwoju osobistego, a także szkoleniowcem, mentorką i konsultantką biznesową. Na swoim koncie ma tysiące godzin przepełnionych motywacyjnymi rozmowami z biznesmenkami i zwykłymi kobietami, które zagubiły się w otaczającej je codzienności. Pozwala im wyrzucić z siebie wszystko a potem poukładać świat na nowo. Na ich własnych zasadach.

Od razu zaznacza, że wie o czym mówi, bo sama przeżyła niejedną rewolucję. Rozpad małżeństwa, stresująca praca i ogromne problemy zdrowotne. A jednak wyszła z tego wszystkiego obronną ręką. Jak? O tym również pisze w tej książce. Pomyślałam sobie, że to już kolejny poradnik, który został napisany przez kogoś, kto wyszedł z potężnego kryzysu. I za wszelką cenę chce opowiedzieć o tym, jak to się udało. A może dać nadzieję, że i nam, czytelniczkom się uda?

„Bądź Kobietą Petardą” Paulina Smaszcz

To książka po której absolutnie musisz pisać. To jeden z tych poradników, które trzeba przepracować. Jeżeli nie masz na to czasu, to szkoda sięgać. Samo przeczytanie może co nieco rozświetlić ci w głowie, jednak konkretne efekty osiągniesz dopiero, gdy zaczniesz pracę. Nad sobą samą. Najlepiej ustalić sobie pewien czas – dajmy na to 20 min dziennie. I strona po stronie sięgać po nową wiedzę. 

I wiem, zapewne od razu w głowie świta Ci, że przecież nie masz na to czasu, bo to i tamto. Jeżeli jednak życie, jakie wiedziesz teraz, Cię uwiera, to warto zatrzymać się i doprecyzować, co jest nie tak. W tej książce nie będziesz miała gotowych recept na każdy kryzys. Otrzymasz, niczym James Bond przed tajną misją, cały pakiet narzędzi aby zastosować je praktyce. Ale to, czy misja się powiedzie, zależy wyłącznie od Ciebie. 

Książka godna polecenia?

Myślę, że każda z nas ma w swoim życiu takie chwile, gdy po prostu zaczyna wątpić. W siebie, w ludzi dookoła, w to co robi i jak żyje. Warto w takich właśnie momentach mieć obok siebie kogoś mądrego, kto wskaże właściwy kierunek. I ta książka właśnie do takich należy. Autorka namawia, by być „petardą”, pełną pasji i radości życia kobietą. Wszystkie wiemy, że nie można żyć w tym tempie przez 24 godziny. No, chyba że w wystudiowanym świecie social media. 

Ta książka, sądząc po rekomendacjach, zmieniła życie wielu kobiet w różnym wieku. Jeżeli potrzebujesz impulsu, który napędzi Cię do pozytywnych zmian w swoim życiu, to może być dobra lektura. Pamiętaj jednak o jednym – tej książki się nie czyta. Z nią się pracuje. I zmienia swoje życie na lepsze. 

Badz Kobieta Petarda Paulina Smaszcz

Bądź Kobietą Petardą Paulina Smaszcz to nowość z księgarni taniaksiazka.pl

14 Replies to “Bądź Kobietą Petardą Paulina Smaszcz”

  1. Napisz z nieco innej beczki. Ostatnio jest wysyp coachów. Strasznie mnie to dziwi. Psycholodzy żeby móc ratować ludzi poprzez rozmowę i metody psychologiczne muszą: zdać co najmniej 5 lat studiów mgr., + zrobić kurs na psychiatrę. Coach musi zdać kursik na Coacha. Trochę mnie to niepokoi. 🙂

  2. Sądząc po komentarzach, to większość kobiet jej nie potrzebuje, bo już są petardami. A ja chcę, ja chcę być petardą! Gdy wpadnie mi w ręce to pewnie przeczytam. Już możesz mi mówić Petka. 😀

  3. Witaj Agnieszko, Pani Paulino przeszła sporo – straciła pracę w Canal +, mąż przestał się nią interesować, pewnie przeczytam tą ksiązkę bo rozwój osobisty to niekończąca się historia, fajnie że o tej książce napisałaś, jest coś co brakuje mi w ksiązkach o rozwoju to bycie dobrym czlowiekiem a tym skupieniu na sobie można tez się zatracić, chociaż kobiety rzadko myślą o sobie więc ta ksiązka będzie świetna

  4. Kojarzę autorkę ☺
    Myślę że w obecnej sytuacji, ta książka mogłaby mi pomóc -chętnie po nią sięgnę ☺
    W sumie masz rację – dla panów jest bardzo mało ,takich poradników 😆
    Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.