Czuła przewodniczka Kobieca droga do siebie Natalia de Barbaro

Dzisiaj będzie o książce, która zrobiła na mnie ogromne wrażenie. Polecam ją każdej kobiecie. Słuchałam ją w formie audiobooka, potem kupiłam w formie papierowej. I to już samo w sobie o czymś świadczy. Książka nazywa wiele rzeczy, które nas, kobiety, często uwierają. 

zaczytany weekend

Kiedy napisałam o niej na instagramie, zdania były podzielone. I pomyślałam sobie, że to naturalne – dla jednych to nic nowego, inne z kolei (patrz ja!) będą czytały i kiwały głowami z niedowierzaniem. Wszystko zależy od tego, w jakim momencie życia jesteś. I czego doświadczyłaś.

No dobra, ale o czym to?

O tym, żeby w życiu się nie szarpać. A wręcz przeciwnie, żeby zastanowić się nad tym, co dzieje się w nas samych. Jakimi motywami się kierujemy, co powoduje, że podchodzimy do życia w ten konkretny sposób.

Autorka w świetny sposób opisuje postawy wewnętrzne — królowej śniegu, męczennicy i posłusznej. Rozbiera je na czynniki pierwsze — bo każda z nas jest sumą tych trzech. Wszystko zależy od proporcji. Każde zaburzenie powoduje problemy. Na początku niezauważalne, później wkradające się w naszą codzienność. Aż w końcu, zmieniające nasze życie na gorsze. 

Aga, po co ci ta psychologia?

Ostatnio źle mi było ze sobą. Za dużo pracy, obowiązków i…wszystkiego. Jednak po lekturze tej książki, potrafiłam zdobyć się na coś, co kiedyś było abstrakcją. Zapytałam sama siebie, o co mi tak naprawdę chodzi. Zdefiniowałam i nazwałam to, co mnie uwiera. Świadomie. I wiesz, kiedy już to zrobiłam, poczułam lekkość. Bo okazuje się, że wiele z naszych bolączek i motywów jest napędzane sztucznie wykreowanymi wizjami w naszej głowie. My, kobiety, same się nakręcamy. A ta książka pokazała mi dlaczego. 

Myślę, że ty zupełnie inaczej odbierzesz tę publikację. Bo widzisz, zapewne jesteśmy na trochę innej życiowej drodze. Mamy inną codzienność. Ale książki takie jak ta sprawiają, że otwierasz oczy i trochę inaczej już patrzysz na relacje. Dla mnie był to łomot emocjonalny. Czytałam ją po kilka stron, aby wszystko przetrawić. Być może dla ciebie będzie to spacerek. Dla mnie to wciąż wyboista droga z solidnymi podbiegami. 

Chyba nigdy nie pisałam o książce aż z takim entuzjazmem. Jednak są takie książki, które każda myśląca i zdolna do autorefleksji kobieta powinna przeczytać. „Czuła przewodniczka. Kobieca droga do siebie” jest jedną z nich.

fot. mycoffeetime.pl

A z cyklu jednym zdaniem o… dzisiaj s jak… stojaki na ulotki. Spotykasz je właściwie w każdym sklepie, przychodni czy nawet u kosmetyczki. Są nieodzownym elementem każdej konferencji i targów, gdzie istnieje potrzeba wyeksponowania konkretnego produktu lub usługi. Kiedyś w formie zwykłych stojaków, dziś zaskakują swoją różnorodnością i niebanalnym wykonaniem. Dopasowane do różnych formatów i wysokości, skrojone idealnie pod twoją przyszłą reklamę. 

8 Replies to “Czuła przewodniczka Kobieca droga do siebie Natalia de Barbaro”

  1. Na taką książkę zawsze musi nadejść odpowiedni czas . Teraz zachwycam się „Drogą serca” w wersji audio oraz papierowej. To dopiero jest COŚ, ale do tego też nastał odpowiedni i czas i przestrzeń. Wszystko zawsze przychodzi – wtedy , kiedy ma przyjść, a Czuła przewodniczka jest w moich planach 🙂

  2. A Mnie ta ksiązka bardzo rozczarowała. Takie odgrzewane kotlety. męczyłam ją strasznie i uważam, że nic nowego ona nie wnosi

  3. Witam serdecznie ♡
    Już czytałam recenzje tej książki. Same pozytywne opinie. Wygląda na to, że muszę po nią sięgnąć! Pewnie i ja będę zachwycona 🙂 Może zacznę od audio, zobaczymy 🙂 Świetna recenzja!
    Pozdrawiam cieplutko ♡

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.