Magia Ognia Josephine Winter

Ostatnio dla zupełnego odmóżdżenia zaczęłam czytać literaturę o tematyce…magicznej. Magia Ognia Josephine Winter to pozycja z cyklu „Żywioły”. Książka mówiąca o powietrzu była całkiem ciekawa. Ale, że mi intuicyjnie bliżej do ognia, z przyjemnością zanurzyłam się w lekturze.

zaczytany weekend

Książkę „Magia Ognia” Josephine Winter zamówiłam z popularnej księgarni internetowej. Piękna okładka no i magiczna tematyka – to coś, czego chyba było mi potrzeba. I przyznam, że chociaż nie dostałam tego czego się spodziewałam, to bardzo mile wspominam tę publikację.

„Magia ognia” Josephine Winter

Jeżeli czytasz mnie już trochę, to zapewne pamiętasz recenzję innej książki z tego cyklu, traktującą o powietrzu. Była całkiem fajnie napisana i dała mi trochę do myślenia.

Zobacz również: Magia Powietrza czyli jak skorzystać z mocy wiatru w swojej magicznej codzienności?

Tutaj mamy inny żywioł. Ogień to jedyny, którego możemy wytworzyć sami, jednym machnięciem zapałki albo pstryknięciem zapalniczki. To również jeden żywioł, którego pozostałe mogą zniszczyć. Ziemia, powietrze i woda mogą z ogniem zrobić wiele i z pewnością go zgasić. 

W przypadku tej książki mamy całkiem ciekawy wstęp, który mówi o roli ognia w naszej codzienności. Przyznać się, kto jak ja, wraz z pierwszymi jesiennymi chłodami przeprosił się ze świeczkami zapachowymi?. Wracając — w ogniu trzaskającym w kominku albo w świecy jest coś, co z jednej strony uspokaja a z drugiej, wprowadza lekko melancholijny nastrój. I znowu, to co wyczuwamy intuicyjnie, przez znawczynie magii jest nazywane niejako „po imieniu”. 

Kompleksowa wiedza o ogniu

Na początku autorka wprowadza nas w świat mitów i tego, jak dużo miejsca w każdej mitologii jest właśnie na ten żywioł. Dawał nowe życie (patrz Fenix), ale i zabijał (przykładów o wiele więcej). Dowiadujemy się o wielu świętych miejscach związanych z ogniem i sposobach jego czczenia. Merytoryczne wpisy Josephine Winter są przeplatane z gościnnymi esejami innych współczesnych magów. 

Ostatni z rozdziałów to już praktyczne wskazówki dotyczące sposobu medytacji oraz rytuałów związanych z ogniem, które można wprowadzić do swojej codzienności. Jeżeli ktoś czuje i jest gotowy, aby wprowadzić je w życie, to może spróbować, idąc krok po kroku za radami autorki.

Komu polecam?

Magia jest jak wiara. Albo to czujesz, albo nie. Książka „Magia Ognia” Josephine Winter była ciekawą lekturą, do której podeszłam z lekką rezerwą. Po macoszemu trochę potraktowałam jednak opisy związane z rytuałami i medytacjami, idąc za powiedzeniem — jak tego nie czujesz, to puść dalej. Niemniej jednak jest to całkiem fajna lektura dla wszystkich ciekawych świata. I właśnie tym ją polecam!

Magia Ognia Josephine Winter
fot. mycoffeetime.pl

Książka Magia Ognia Josephine Winter to nowość z księgarni TaniaKsiazka.pl

One Reply to “Magia Ognia Josephine Winter”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.