Magia powietrza Astrea Taylor

Powietrze. Niby jest, a nie widać. Ale spróbuj na moment się od niego odciąć. Znikamy wszyscy. Dzisiaj o powietrzu z bardziej…magicznego punktu widzenia. Magia powietrza jest wśród nas, czy tego chcemy, czy nie. Oto powietrze widziane oczami pogańskiej czarownicy, Astrey Taylor. Takich rzeczy jeszcze na blogu u mnie nie było…

zaczytany weekend

Co tu dużo mówić, mam słabość do takich tematów. Książkę „Magia powietrza” Astrea Taylor zamówiłam z popularnej księgarni internetowej. Byłam ciekawa właśnie tego punktu widzenia pogańskiej czarownicy. I wiesz, ono tak bardzo nie różni się od zwykłego, życiowego. Wszystko sprowadza się do ujęcia we właściwe słowa…

Powietrze to potęga

Popatrz na wiatr za oknem. Nie widzisz go, ale słyszysz szum drzew, widzisz ruch gałęzi albo wirujących liści. Dawne wierzenia przypisywały właśnie takim wrażeniom boskie przymioty. Autorka na samym początku pokazuje właśnie, jak w mitologiach ujęty był żywioł powietrza. Wprowadza w pradawny świat, gdzie zjawisko to doczekało się nie tylko ołtarzy, ale i genderowej rewolucji. 

Potem przechodzi do konkretów. Tu z pewnością ucieszą się te z nas, które magię lubią praktykować na co dzień. Sama przyznam, że nie mam na to ani weny, ani czasu. Jednak informacje o ziołach czy kryształach. W duchu wierzyć nie wierzyć, ale nie zaszkodzi;)

Ostatni rozdział to już instruktaż dla każdej nowoczesnej czarownicy. To z niego dowiedziałam się o możliwości wróżenia z dymu z kadzidła. Wszak to również sprawka powietrza!. Szczegółowo opisano również powietrzne koło roku oraz towarzyszące im święta. 

Część większego cyklu

W trakcie czytania tej książki zorientowałam się, że „Magia powietrza” jest jedną z cyklu książek o żywiołach. Wszystkie zostały napisane przez osoby, które nie tyle to wszystko widzą, co…czują. W dobie nowoczesnych technologii ciężko nam uwierzyć, że powietrze ma jakieś inne właściwości niż tylko dawanie nam tlenu. A jednak może dlatego, warto dowiedzieć się o tym wszystkim czegoś więcej?

Przyznam, że jestem lekkim freakiem jeżeli chodzi o magię. Obserwuję z dystansu i lubię wiedzieć. Może po to, by zyskać szersze spojrzenie? Polecam Ci tę lekturę, jeżeli tak jak ja, patrzysz na otaczający świat z przymrużeniem oka. 

fot.mycoffeetime.pl

Książka „Magia powietrza” to nowość z księgarni taniaksiazka.pl

*wpis powstał przy współpracy z księgarnią taniaksiazka.pl

7 Replies to “Magia powietrza Astrea Taylor”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.