Magia Tarota Barbara Moore

Dzisiaj lektura, której przyznaję uczciwie, nie przeczytałam do końca. A może inaczej, nie „przerobiłam”. I to nie dlatego, że książki nie da się czytać. Wszystko przez fakt, że nie mam swojej własnej talii kart. Opowiem Ci co nieco o tej książce. Jeżeli chcesz rozpocząć przygodę z Tarotem, to będzie dobry start.

zaczytany weekend

Książkę „Magia Tarota” Barbara Moore zamówiłam z popularnej księgarni internetowej. Kiedyś, dawno temu sama, trochę dla zabawy, stawiałam zwykłe karty. I chyba przestraszyłam się, że to, co mówię, się sprawdza. Więc…zrezygnowałam. Niemniej jednak takie metafizyczne tematy wciąż gdzieś tam ze mną są. 

Dlaczego to dobra książka dla początkujących?

Barbara Moore pisze bardzo przystępnie o skomplikowanych rzeczach. Oczywiście, pewne sprawy upraszcza, jednak na poziomie podstawowym, taka wiedza zdecydowanie wystarczy. Na początku książki przytacza krótką historię tych kart, potem płynnie przechodząc do sposobu ich odczytywania.

Zaintrygowało mnie jej pytanie dotyczące tego, jak odczytujemy karty i do kogo się odwołujemy, aby przywołać informacje. Jedni czerpią z wiedzy istot wyższych, inni, ze swojej własnej intuicji. Kiedy ja bawiłam się we wróżkę, to była czysta intuicja. Karty stanowiły tylko drogowskaz, pewną wskazówkę. 

I kiedy już się rozkręciłam

a jednocześnie wciągnęłam w całe zagadnienia, przyszły ćwiczenia. Z tego co można wywnioskować ze wstępu, do anglojęzycznego wydania tej książki były dołączone karty. Tu niestety ich nie mamy, wiec całą wiedzę przyswajałam „na sucho”. Autorka, jak już wcześniej wspomniałam, pisze prosto i na temat. 

Książka ma również miłe dla oka grafiki, dzięki którym spokojnie zrozumiesz co i jak. To solidny przewodnik dla początkujących. Jeżeli więc szukasz przewodnika po świecie tarota, Magia Tarota Barbara Moore będzie bardzo dobrym początkiem.

Na zdrowy rozsądek

Nie ma chyba osoby, która by nie słyszała o mrożących krew w żyłach historiach z udziałem kart tarota. Duchy, demony, klątwy, złe siły… ech. Wiesz, tak sobie myślę, że wiele z tych rzeczy mogło wydarzyć się naprawdę. Tylko zazwyczaj za pozornie „siłami zła” stoi jeszcze większe zło — czyny żywego człowieka. 

To, jaką rolę przypiszesz kartom Tarota, zależy tylko i wyłącznie od Ciebie. Przynajmniej to moje zdanie. A co Ty o tym myślisz? 

„Magia Tarota” Barbara Moore to nowość z księgarni internetowej taniaksiazka.pl

5 Replies to “Magia Tarota Barbara Moore”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.