Magia księżycowa DJ Conway

Dzisiaj będzie trochę magicznie. Ale i naukowo, bo wpływ Księżyca na Ziemię jest ogromny i wie o nim każde dziecko. Ci bardziej wrażliwi zapewne czują to również na sobie. Tam, gdzie jedni widzą spadek samopoczucia, inni wpływ księżyca. I wiesz, wszyscy mają rację. 

zaczytany weekend

Książkę „Magia księżyca” D.J. Conway zamówiłam z popularnej księgarni internetowej. Daleko mi do bycia romantyczką, jednak srebrna tafla księżyca to coś, co po prostu mnie elektryzuje. I to właściwie od dziecka. Czy jednak warto zwalać wszystkie nasze powodzenia i porażki na fazę księżyca?

To są fakty

Już od dawna ogrodnicy prowadzą swoje kalendarze siewów i zbiorów, które dostosowane są do faz księżyca w konkretnych miesiącach. Zauważyli, że rośliny po prostu lepiej rosną. Czytałam o lekarzach, którzy wprost mówią, że rany szybciej się goją i pacjent bardziej dochodzi do siebie, gdy zabieg będzie spójny z określoną fazą księżyca. Fryzjerzy wspominają, że włosy szybciej rosną obcinane w konkretnym czasie. Raporty policyjne wskazują, że pełnia to czas wzmożonej aktywności samobójczej oraz aktów przemocy. 

Bzdury? Być może nie do końca. Zobacz, jak Księżyc działa na morza i oceany. Zwierzęta również są na niego podatne. A biorąc pod uwagę, że nasz organizm składa się w dużej mierze z cząsteczek wody… 

Autorka cały rozdział poświęca temu, jak wyglądały kalendarze księżycowe w różnych regionach świata na przestrzeni wieków. Stałość faz księżyca była punktem odniesienia do wielu świąt i ważnych codziennych spraw. A to, że dorobiono do tego mitologię i religię, to już osobna kwestia.

Mitologia księżycowa

Dodatkiem do tej książki są „Księżycowe bóstwa i symbole”. To kompendium wiedzy dla wszystkich tych, którzy chcą dowiedzieć się jak najwięcej o księżycowej magii i bóstwach, które odpowiadają za konkretne życiowe i duchowe sprawy. Czytając, zrobisz sobie powtórkę z mitologii greckiej, nordyckiej i celtyckiej. Szkoda, że tak mało jest tu o typowej mitologii słowiańskiej. 

Lwią część tej publikacji zajmuje charakterystyka pełni w konkretnym miesiącu. Jest więc Pełnia Księżyca Długiej Nocy w grudniu i Pełnia Księżyca Wilka w styczniu. Do każdego z rozdziału dołączony jest opis, charakterystyka oraz przykładowe rytuały, które można w tym czasie wykonać ku pomyślności i zdrowiu. 

A to magia

Rytuały na nów i na pełnię znane są od lat. Autorka w książce daje konkretne wskazówki odnośnie tego, jak wykonywać konkretne rytuały, aby osiągnąć określone skutki. I to jest ta część tej książki, do której mi najdalej. Autorka poświęciła sporo miejsca również na szczegółowe opisanie określonych rytuałów na konkretne pełnie w danym miesiącu. 

Mamy tu więc nie tylko, co mamy przygotować, ale i określone słowa do wypowiadania oraz gesty do wykonania. Nie mam nic przeciwko takim czarom-marom. Każdy robi w to, co wierzy. Jeżeli to nikomu nie szkodzi a może pomóc, to dlaczego nie? Autorka robi to w sposób bardzo szczegółowy, więc nawet początkujący nie będą mieć z tym problemu. 

Podsumowując

„Magia ksieżyca” DJ Conway to fajna literatura dla wszystkich tych, którzy w srebrnej tafli księżyca upatrują czegoś więcej niż tylko satelity Ziemi. Nie ma tu naukowo popartych suchych faktów, jest za to opowieść o tym, jak księżyc może wpłynąć na Twoje życie. Pod warunkiem rzecz jasna, że w to uwierzysz. 

Magia ksiezyca" DJ Conway

Książka „Magia ksieżyca” DJ Conway to nowość z księgarni taniaksiazka.pl

 

*Wpis powstał we współpracy z księgarnią taniaksiazka.pl

3 Replies to “Magia księżycowa DJ Conway”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.