Dom Rafał Cichowski

To książka, której największą siłą jest fakt, że zmusza nas do nostalgii. Pomyśl sobie, że po wielu latach, spotykasz się ze swoją paczką z liceum. Nad grobem jednego z dawnych przyjaciół. I w międzyczasie sypie ci się dotychczasowe życie. Wracasz więc na „stare śmieci”. Jednak i tu wiele się zmieniło…

zaczytany weekend

Książkę „Dom” Rafał Cichowski zamówiłam z popularnej księgarni internetowej. Nie znałam wcześniej twórczości tego autora, a tym razem opis na okładce okazał sie wyjątkowo intrygujący. I już teraz mogę powiedzieć, że to jedna z najfajniejszych książek jakie przeczytałam w maju. Polecam ci ją, jednak pod pewnymi warunkami…

Powrót do przeszłości

Każdy z nas miał w liceum swoją paczkę przyjaciół, z którymi przeżyło się całkiem sporo. Miałam i ja, jednak wiesz, nie chciałabym już wracać do przeszłości. I to w myśl zasady – kiedy jedno zamykasz, otwierasz się na drugie. Tylko tak możesz czerpać z tego prawdziwą radość życia. 

Główny bohater, trzydziestoparoletni facet, który ma całkiem poukładane życie. Praca w rozwijającym się star-upie, dziewczyna, mieszkanie i pies. Wiadomość o śmierci jednego z przyjaciół sprawia, że wraca do swojego rodzinnego miasta. I chociaż później wraca do Warszawy, znów musi zmierzyć się z przeszłością. 

Świetna narracja

Ta książka jest inna już od pierwszego akapitu. Chodzi tu o sposób opowiadania historii. Sceny urywane, przeplatane wydarzeniami z przeszłości. Dajesz się porwać, wchodzisz w ten klimat albo nie do końca. I tak naprawdę, historia, którą odkrywamy strona po stronie, to nie jest nic odkrywczego. Nie ma również specjalnych „fajerwerków”. (chociaż się sporo dzieje). Autor zagrał na emocjach i uczuciach czytelnika. I zrobił to perfekcyjnie. 

Dla kogo będzie OK?

„Dom” przeczytałam i od razu poleciłam mojemu M… Potem jeszcze jednemu znajomemu. I każdy z nich znajdował coś innego. A to, że przecież jak samochód jedzie po drodze szutrowej, to nie zahamuje z piskiem opon. Albo, dlaczego wszyscy tam jeżdżą SUV-ami?

Jednak każdemu książka bardzo się podobała. Bo to nostalgiczna podróż do przeszłości. Dlatego ta książka z pewnością wpisze się w gusta dzisiejszych 30 i 40 latków. Tak jak wspomniałam już wcześniej, świetny rytm narracji był miłym zaskoczeniem. Cała historia zamknięta logiczną klamrą to tylko dobre uzupełnienie. I dlatego polecam ci ją z czystym sumieniem!

fot. mycoffeetime.pl

Książka „Dom” Rafał Cichowski to nowość z księgarni taniaksiazka.pl 

 

*wpis powstał przy współpracy z księgarnią taniaksiazka.pl

5 Replies to “Dom Rafał Cichowski”

  1. Może mieszkają pod miastem, stąd te SUVy? Mam wrażenie, że jestem ostatnia na wsi w osobówce, sąsiedzi już mnie poznają i przepuszczają na skrzyżowaniu. Tym jednym, co to je tu mamy…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.