Przede wszystkim bezpiecznie, czyli jak kupić wózek dla dziecka?

Powiem wprost — niezwykle cieszę się, że okres poruszania się z moimi dziećmi z wózkiem, mam już za sobą. Z jednej strony, to było mega wygodne, ale z drugiej, koszmarnie utrudniało codzienność. Kiedy pojawia się maleństwo na świecie, nagle przybywa nam rzeczy, takich jak wózek, fotelik, krzesełka czy inne akcesoria. Czym kierować się przy wyborze, by nie zwariować?

Wybór celebrytów

Gdyby osoby z pierwszych stron gazet nie miały takiego ogromnego przebicia społecznego, to ich kontrakty nie opiewałyby na zawrotne sumy. Za jeden post na instagramie jedna celebrytka zgarnia tyle, ile zwykły Kowalski przez kilka miesięcy pracy na etacie. Czy jednak celebrytka pokazując mega drogi wózek firmy X jest dobrym doradcą? Chyba nie do końca.

Postaw na bezpieczeństwo

Są takie marki na rynku, które są gwarancją najwyższej jakości. Z pewnością jest to 3kiwi baby (https://www.3kiwi.pl/) W swoim asortymencie mają nie tylko wózki, foteliki oraz krzesełka do karmienia. To również prawdziwa kopalnia inspiracji jeżeli chodzi o niezbędne akcesoria oraz dodatki do pokoju dziecka. Najważniejszy jest jednak fakt, że wszystkie prezentowane tam rzeczy mają niezbędne atesty i spełniają najbardziej wyśrubowane normy bezpieczeństwa. 

fot. unsplash.com

Każdy, kto chociaż chwilę spędził z aktywnym brzdącem wie, że przede wszystkim trzeba postawić na zapewnienie odpowiednich warunków do rozwoju. A to jest również takie zaaranżowanie przestrzeni, które będzie sprzyjało bezpiecznej zabawie i śnie. Nie jest to łatwe, bo dziecko wciąż rośnie i z ogromną ciekawością odkrywa świat dookoła siebie. 

Czy kupować „z drugiej ręki”?

I tak i nie. Portale typu olx czy allegro pełne są używanych rzeczy, z których dzieci już wyrosły. Sama bez powodzenia chcę sprzedać nosidełko. Jest używane, jednak było bezwypadkowe i w bardzo dobrym stanie. Z pewnością niejedno maleństwo mogłoby z niego korzystać. Jednak kupując „z drugiej ręki” dokładnie przeczytaj treść ogłoszenia i zdecyduj się na odbiór osobisty. Często to, co fajnie wygląda na zdjęciach, niekoniecznie tak samo wygląda w realu. I na odwrót, czasem zdjęcia w kiepskim świetle nie oddadzą pełni danego przedmiotu.