Bezpiecznie w każdej przestrzeni – skuteczne systemy przeciwpożarowe

Kiedy jesteś w centrum handlowym, albo przychodzisz do pracy na hali czy magazynie, nie zastanawiasz się raczej, gdzie jest wyjście ewakuacyjne. W dobrze oznaczonej przestrzeni znajdują się widoczne znaki. No i zaczniesz uciekać za tłumem. Jednak w perfekcyjnym świecie, dodatkowo są zamontowane specjalne system dachowe i przeciwpożarowe. Jakie?

Świetliki i pasma świetlne

Jest mało rzeczy, które aż tak bardzo negatywnie wpływają na człowieka jak brak dziennego światła. Zamknięci w czterech ścianach bez dostępu do słońca, szybko zaczynamy odczuwać negatywne skutki. Mamy coraz większe problemy ze snem, koncentracją oraz odpoczynkiem i relaksem. Odpowiedzią na to są właśnie świetliki i pasma świetlne, które sprawiają, że do hali lub centrum handlowego wpada więcej naturalnego światła. Takie, jak chociażby oferowane przez https://www.gulajski.pl/ . Proponowane przez nich rozwiązania są nie tylko proste z technicznego punktu widzenia, ale i niebywale skuteczne w swoim działaniu. 

Oddymianie podstawą bezpieczeństwa

Kolejnym ważnym aspektem jest oddymianie, szczególnie bardziej kłopotliwych powierzchni. Klatki schodowe, mniejsze czy bardziej rozległe przestrzenie to sprawa problematyczna. Mogą ją rozwiązać odpowiednio dobrane systemy dachowe. Połączone czujnikami, zareagują błyskawicznie w przypadku ewentualnych zagrożeń. I problem związany z bezpieczeństwem mamy z głowy.

Jak to jest robione?

Przede wszystkim firma musi zobaczyć plany budynku. Dobrze, gdy jest wiadomy ogólny budżet na konkretne działania. Następnie specjaliści opracowują plan wdrożenia systemów dachowych i przeciwpożarowych. Odbywa się to zgodnie z najnowszymi standardami bezpieczeństwa i zachowaniem norm z prawa przeciwpożarowego. Kolejna kwestia to sam montaż, który również może przeprowadzić specjalna brygada. Na koniec już tylko sprawdzenie działania i odbiór. Ten proces zajmuje o wiele mniej czasu, niż może się wydawać!