Trampki profilaktyczne dla dzieci

Stara zasada mówi, że lepiej zapobiegać, niż leczyć. Dlatego warto robić przynajmniej raz w roku przeglądy u dentysty. Po to właśnie powinno się robić okresowe badania krwi. I o ile dorośli zdają się lekko bagatelizować te aspekty, to w przypadku dzieci, jesteśmy jakby bardziej czujni, otwarci na nowe rozwiązania. Może dlatego, że maluchy tak szybko rosną?

Trampki profilaktyczne dla dzieci, to rozwiązanie, które powinno zainteresować właściwie każdego rodzica. Mówiąc wprost – ktoś w końcu pomyślał i zrobił buty ortopedyczne, w których nie wstyd chodzić. Jestem pewna, że pamiętasz, albo o zgrozo, nosiłaś takie właśnie buty. Cięższe, toporne, zapinane na specjalne rzepy lub wiązane w skomplikowane wzory. A wszystko to po to, by wykluczyć potencjalne zaburzenia w pracy stopy, nogi, bioder, kręgosłupa…

Teraz jest inaczej

I przyznam szczerze, że sama jestem pozytywnie zdziwiona. Zanim przejdziemy do designu, pogadajmy chwilę o tym, na jakiej zasadzie w ogóle działa taki but. Otóż, mamy dajmy na to Jasia, który coraz chętniej odkrywa świat. Na własnych nogach rzecz jasna. Czasem ucieka mamie na spacerach, ma już pierwszy rower, jest dumnym przedszkolakiem, za rok, może dwa idzie do szkoły. Mama Jasia kupiła mu trampki ortopedyczne. I zaczyna się obserwacja…

Bo trampki profilaktyczne sprawiają, że rodzic gołym okiem może sprawdzić, czy stopy są zdrowe, czy też może występować jakaś dysfunkcja. Kluczem tu jest proces ścierania podeszwy. To on może zasygnalizować, że coś jest nie tak. I to pierwszy impuls, do drążenia tematu, aż w końcu do zastosowania odpowiednich wkładek.

Trampki profilaktyczne 

od boociki.pl są wykonane z naturalnych materiałów. Tak, by zapewnić maximum komfortu dla małego użytkownika. Bucik dobrze dopasowuje się do stopy, usztywniając tym samy staw skokowy lecz nie ogranicza przy tym ruchu. Co najważniejsze stopy cały czas oddychają. No i ich rozwój jest pod czujnym okiem rodziców. Mają pewność, że zareagują we właściwym momencie.

W kwestii wyglądu tych butów – wyglądają jak fajne, modne trampki dla dziecka. Jako mamie dwóch dziewczynek, szczególnie przypadły do gustu te z ozdobnymi wstążkami. Jednak i fani minimalizmu kolorystycznego znajdą coś dla siebie.

Czy warto zainwestować w takie buty?

To wszystko zależy od wielu czynników. No i od rozwoju samego dziecka. Myślę, jednak, że czasem lepiej wydać trochę więcej niż 30 zł na buty, by później nie tracić czasu u lekarza.

*wszystkie zdjęcia pochodzą ze strony boociki.pl