Wszechświat cię wspiera Uwierz w cuda Gabrielle Bernstein

Prawo przyciągania. Jeżeli na dźwięk poprzedniego zdania nie uciekasz w popłochu, to zapraszam na recenzję inspirującej książki. Czy jeżeli będę intensywnie myśleć o różowym słoniu, to faktycznie go dostanę? Hmmm…ponoć Wszechświat cię słucha!

zaczytany weekend

Książkę „Wszechświat cię wspiera Uwierz w cuda” Gabrielle Bernstein zamówiłam z popularnej księgarni internetowej. Nie do końca rozumiałam koncepcję prawa przyciągania i całej otoczki wokół tego. A że ponoć to działa, to dlaczego nie dowiedzieć się więcej o tym?

Wszechświat cię wspiera…

Czasem myślę o kimś i ta osoba nagle do mnie dzwoni, albo spotykam ją podczas dnia. Bywa, że to impuls, czasem to splot wydarzeń, które da się gdzieś racjonalnie wyjaśnić. A czasami nie do końca. Idąc za narracją autorki tej książki, Gabrielle Bernstein, Wszechświat nie lubi chłodnej kalkulacji. Zdecydowanie idzie na żywioł, stawiając na twojej życiowej drodze wszystko to, na co jesteś gotowa. 

Zamień lęk na miłość

Każdy z nas się czegoś boi. Mamy swoje lęki podszyte jeszcze większymi strachami i z taką kalką reagujemy na określone sytuacje w życiu. Denerwujemy się stojąc w korkach, zamiast odpuścić i poświęcić ten czas na wysłuchanie audiobooka, podcastu czy telefon do znajomych. Martwimy się o coś, co jeszcze się nie wydarzyło, zamiast konstruktywnie podejść do tematu i z ufnością patrzeć w przyszłość. Zamień lęk na akceptację, miłość i…wdzięczność. Bo Gabrielle Bernstein przekonuje, że bez tego ostatniego, prawo przyciągania tego co chcesz do swojego życia nie zadziała.

Za co jesteś wdzięczna?

Przed snem staram się wymyślić chociaż jedną rzecz za którą jestem wdzięczna danego dnia. Doszłam już do takiej wprawy, że nawet w najbardziej parszywym dniu odnajduję coś dobrego. Jestem pełna wdzięczności za życie które prowadzę, za ludzi których mam wokół siebie, za to, co dobrego wciąż mnie spotyka. I to nie jest tak, że wszystko jest różowe. To kwestia podejścia.

Mogłabym narzekać i marudzić. Ty również zapewne nie będziesz mieć problemów z opowiedzeniem o tym, co cię uwiera i męczy. Ale…po co? Instynktownie odsuwam się od osób, które swoją życiową narrację opierają na zwykłym narzekaniu. Takie toksyczne podejście sprawia, że zwyczajnie czuję się gorzej. Rozmawiam o problemach ale w kategoriach rzeczy które można w jakiś sposób rozwiązać. Ale nigdy, aby po prostu powiedzieć żeby inni wiedzieli, jak mi źle i niedobrze. 

Wdzięczność poprawia humor i koncentruje uwagę na dobrych wibracjach. Oczywiście dzięki temu problemy nie znikają, ale…już tak mocno nie przerażają. Bo jednak w życiu jest coś, co daje ci nadzieję, że będzie lepiej. Bo będzie. Ostatnia rozmowa z moją ulubioną specjalistką od medytacji, AgnesMayLife, do mojej narracji dodała jeszcze jedno – Wszechświecie, jak może być jeszcze lepiej?

Dałaś się wkręcić!

Gdzieś z tyłu głowy odzywa się kpiący głosik mówiący, Aga, jak ty się dajesz wkręcić. Głód, wojna, choroby, ludzkie dramaty. I co, i oni sobie to wszystko przyciągnęli? Na zdrowy rozsądek każdy z nas raczej chce dobrego niż złego. I nikt nie chce być chory czy w inny sposób pokrzywdzony. A jednak takie rzeczy wydarzają się codziennie. 

Autorka nie daje tu odpowiedzi wprost, jednak na swoim przykładzie pokazuje, że idąc za głosem prawa przyciągania, można zmienić swój los na lepsze. Przez wiele lat uzależniona od alkoholu i narkotyków, z nałogów i tarapatów wyszła dzięki solidnej pracy nad sobą i przekonaniami. Czytając tę książkę, nabierasz przekonania, że jednak coś w tym musi być. 

Dla kogo jest Wszechświat cię wspiera Uwierz w cuda Gabrielle Bernstein? Czasem czytamy książkę dla jednego inspirującego zdania. Bywa jednak, że dana publikacja jest mentalnym kopniakiem sprawiającym, że patrzysz na swój sposób myślenia i działania z zupełnie innej perspektywy. I dlatego tę książkę warto przeczytać. Bo może wprowadzić lepszą jakość w twoją wewnętrzną narrację. A wiadomo, że to o czym myślisz, definiuje cię w realnym życiu. 

fot. mycoffeetime.pl

Książka Wszechświat cię wspiera Uwierz w cuda Gabrielle Bernstein to nowość z księgarni TaniaKsiazka.pl

I na koniec mam do ciebie prośbę. Zastanów się, za co jesteś dzisiaj wdzięczna. Jeżeli chcesz, podziel się tym w komentarzu! 

2 Replies to “Wszechświat cię wspiera Uwierz w cuda Gabrielle Bernstein”

  1. Przyznaję, że rzadko sięgam po takie książki, ale jeśli będzie ku temu okazja, ulegnę Twojej rekomendacji.

  2. no nie wiem, to już chyba bym wolała zawierzyć Mokoszy – to przynajmniej kobieta 😉 A tak poważnie – poradniki tego typu pojawiają się, niby grzyby po deszczu, gdy brakuje dobrego przewodnictwa duchowego. KK skrewił i znów wylew czegoś, co nasze babki określiłyby pogardliwie „zabobonami”. To nie jest krytyka Ciebie, czy Twojej ciekawości świata. Po prostu wciąż jeszcze jestem pod wrażeniem Zofii Kossak i tego, jak wszystko widziała przez pryzmat religii – lub jej braku w życiu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.