Tło do zdjęć – jak wybrać najlepsze?

W czasach gdy jeszcze bawiłam się w „instagramy”, kupiłam sobie dwa tła do robienia zdjęć. W myśl – jeżeli już chcę aby było spójnie, muszę zadbać o zaplecze. Potem zarzuciłam pomysł bycia insta-twórcą. Jednak tła mam do dzisiaj – często pomagają w robieniu fajnych zdjęć. Bo czy to na blogu, czy na insta – dobre foty to podstawa!

Do użytku profesjonalnego

Jeżeli wpiszesz sobie w wyszukiwarkę hasło „tła fotograficzne”, z pewnością wyskoczy ci milion wyników z ofertami. Jednak wybrać dobre tło to nie jest taka prosta sprawa, zwłaszcza, gdy kupujesz do użytku profesjonalnego. Jednym z takich sklepów jest https://bingoland.pl/tla-fotograficzne , gdzie znajdziesz tła zarówno na sesje profesjonalne jak i domowe. 

Najdroższe są te, które dedykowane są do studia. Tu ich format oraz parametry związane z montażem oraz strukturą są najważniejsze. Czy ma być matowa czy odblaskowa? Z efektem 3D czy bez? Dobry sklep zaoferuje ci wszystko to, co potrzebujesz na konkretną okazję. I to w rozsądnych cenach.

Na jaki nastrój i efekt masz ochotę?

Jeżeli jesteś twórcą internetowym i chcesz być rozpoznawalną, musisz mieć jakiś punkt wspólny. Coś, co cię wyróżni i sprawi, że będziesz zapamiętana. Czasem to właśnie świetnej jakości zdjęcia na określonym tle. Chociaż przedmioty będą się zmieniać, to tło pozostanie takie samo. Uwierz, to działa podprogowo.

Dlatego przed zakupem zastanów się, w jaką konwencję pójdziesz. Czy będą to ściśle kwiatowe, a może rustykalne wzory? Fajnie sprawdzają się te w styli vintage czy retro. I jeżeli mogę ci coś doradzić, inwestując w tła, nie żałuj pieniędzy. Ich najwyższa jakość zdecydowanie zaoszczędzi ci czas przy późniejszej obróbce zdjęć…