Jak kawa to najlepiej bezpośrednio z palarni kawy – gdzie znajdziemy najlepszą kawę, jakie sklepy?

Każdy miłośnik kawy co jakiś czas staje przed wzywaniem dotyczącym tego, 
jakiej kawy spróbować tym razem. Półki sklepowe są gęsto zapełnione różnymi 
jej gatunkami,które kuszą eleganckimi opakowaniami oraz bogatymi opisami.
Właśnie wtedy pojawia się dylemat co wybrać oraz czym się przy tym kierować?
W poniższym artykule odpowiemy na te pytania oraz podpowiemy, gdzie 
kupić najlepszą kawę.

Jak wybrać dobrą kawę?

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na gatunek kawy. Istnieją jej dwa główne rodzaje, czyli arabika oraz robusta. Ten pierwszy stanowi prawie 70% rynku natomiast drugi ok 30%. Pozostałe to inne odmiany kawy oraz różne jej hybrydy. Samych typów jest znacznie więcej, a każdy z nich odznacza się innym smakiem, aromatem, a nawet wyglądem. Zatem rynek został dosłownie „zalany” ogromną ilością kawy, często niestety też tymi gorszej jakości. Dlatego chcąc mieć pewność, że wybieramy tylko najlepszy jej rodzaj, warto udać się tam, gdzie znajdziemy tylko te z najwyższej półki. Sklep z kawą, a zarazem warszawska palarnia kawy Java Coffee należy do tego typu miejsc, gdzie doświadczeni znawcy kawy pomogą w wybraniu ziaren najlepszej jakości. W sklepach dominują kawy mielone, ale zdecydowanie lepszym rozwiązaniem są ziarniste. Sprawdzą się idealnie w przypadku ekspresów ze wbudowanym młynkiem. Poza tym tego typu kawa znacznie dłużej utrzymuje świeżość, co przekłada się na wyrazisty smak i lepszy aromat. Mielona, nawet ta trzymana w szczelnie zamkniętym pojemniku, dosyć szybko wietrzeje, przez co traci wszystkie swoje wartości.

Wybierając kawę, oczywiście należy się kierować również własnymi upodobaniami smakowymi. Wspomniana wcześniej arabica charakteryzuje się łagodnym i aromatycznym smakiem. Z kolei robusta jest bardziej gorzka, mocniejsza na nawet kwaśna. Jej ziarna zawierają więcej kofeiny niż arabica.

Stojąc już przed półką sklepową, trzeba zwrócić uwagę na opakowanie, a dokładnie na to, czy jest całe. Zdarza się bowiem, że podczas transportu lub rozładunku zostaje uszkodzone. Wówczas kawa znajdująca się w środku traci swoją świeżość. Jeżeli po ściśnięciu torebki uchodzi z niej powietrze, to znaczy, że gdzieś jest dziura. Inną ważną kwestią jest data ważności. Standardowa dla kawy wynosi dwa lata. Zatem jeśli do jej końca zostało pół roku, to można być więcej niż pewnym, że już dawno straciła swoją świeżość oraz wszystkie wartości. Ponadto kawa od profesjonalnego producenta zawiera szczegółowe informacje dotyczące jej pochodzenia, sposobu wypalenia, profilu smakowego oraz do jakiej metody zaparzania najbardziej się nadaje.

Znane sklepy z kawą

Chcąc mieć pewność co do najlepszej jakości kupowanej kawy, należy wybierać ją tylko w tych sklepach cieszących się dobrą reputacją, a ta kształtuje się na podstawie zadowolenia klientów.

Na szczególną uwagę na pewno zasługują następujące sklepy:

  • Javacoffee.pl,
  • Coffedesk.pl,
  • Konesso.pl,
  • Manufakturakawy.pl,
  • Coffee-World.pl.

W powyższych sklepach można liczyć na szeroki wybór różnych gatunków kaw. Większość z nich prowadzi blogi, na których poruszane są różne aspekty dotyczące tego napoju i każdy użytkownik może dowiedzieć się z nich jak poprawnie parzyć kawę, jakie dostępne są do tego akcesoria lub sprzęt. Te również są dostępne na stronie sklepów. Dodatkowo można liczyć na wsparcie pracowników, którzy doradzą i ułatwią konkretny zakup.

undefined

Materiał zewnętrzny