Kupno a wynajem ekspresu do kawy – co jest bardziej opłacalne?

Większość z nas nie potrafi wyobrazić sobie rozpoczęcia dnia bez filiżanki małej czarnej, która pozwoli dobudzić się po nocy i rozpocząć dzień z większym entuzjazmem. Korzyści płynące z picia kawy są znane nie od dziś i choć rzeczywiście istnieje pewna grupa osób, która powinna unikać tego rodzaju napojów, to zdecydowana większość z nas może cieszyć się pozytywnymi właściwościami kawy.

Ekspres do kawy to rozwiązanie dla każdego wielbiciela małej czarnej

Warto pamiętać, że kawa kawie nierówna, nie tylko pod względem smaku, ale również właściwości. Przykładowo, kawa mielona, którą można kupić w torebce, może być nieco zwietrzała, przez co traci swój oryginalny smak i aromat. Warto jednak pamiętać, że utrata smaku to nie jedyna wada już zmielonej kawy – zawartość kofeiny w takiej mieszance jest mniejsza niż w świeżo mielonych ziarnach.

Dlatego też ekspres do kawy jest rozwiązaniem, które przypadnie do gustu większości kawoszy. Zapewni nie tylko niepowtarzalny smak, ale również wyjątkową świeżość ziaren, które są mielone bezpośrednio przed parzeniem napoju.

Ekspres do kawy można kupić w większości sklepów z elektroniką, jednak nie jest to jedyne dostępne na rynku rozwiązanie. Od pewnego czasu klienci mogą skorzystać również z opcji wynajmu ekspresu do kawy, która z pewnością ma wiele zalet.

Nowoczesne rozwiązania, czyli wynajem ekspresu do kawy

Wynajem ekspresu do kawy to opcja, która jest dostępna od kilku lat i stopniowo staje się rozwiązaniem zdecydowanie popularniejszym od kupna. Choć posiadanie własnego urządzenia do parzenia kawy w firmie ma swoje zalety, to wynajem ekspresu do kawy wydaje się rozwiązaniem korzystniejszym, szczególnie z punktu widzenia przedsiębiorcy.

Bardzo korzystne oferty wynajmu ekspresu można znaleźć na stronie https://najlepsza-kawa.pl/ 

Nie oznacza to oczywiście, że kupno ekspresu na użytek pracowników firmy nie jest możliwe. Jest to także opcja, która cieszy się sporą popularnością. Obydwa wskazane rozwiązania mają swoje wady i zalety, a także spore grono zwolenników i przeciwników. Jakimi plusami charakteryzuje się opcja zakupu ekspresu do kawy, a czym wyróżnia się jego wynajem?

Jakie korzyści niesie za sobą kupno ekspresu do kawy?

Zakup ekspresu do kawy to rozwiązanie znane zdecydowanie dłużej od opcji jego wynajmu. Niesie za sobą korzyści, takie jak możliwość użytkowania ekspresu bez konieczności podpisywania umowy z dzierżawcą. Warto jednak mieć przy tym na uwadze, że kupując ekspres na własność musimy liczyć się z koniecznością jego utylizacji, a także przeprowadzania napraw na własny koszt.

Wspomniane kwestie sprawiają, że zakup ekspresu do kawy wydaje się być coraz rzadziej stosowanym rozwiązaniem. Zdecydowanie większą popularnością cieszą się za to firmy oferujące możliwość wynajęcia ekspresu do kawy na dłuższy lub krótszy okres.

Wynajem ekspresu do kawy – tak czy nie?

Wynajem ekspresów do kawy to opcja wciąż stosunkowo nowa na polskim rynku. Nie dziwi zatem, że część przedsiębiorców podchodzi do niej z nieufnością, jednak zupełnie niepotrzebnie! Opcja wynajmu ekspresu działa w sposób zbliżony do dzierżawy jakichkolwiek innych sprzętów, choćby samochodów. Wśród zalet tego rozwiązania można wskazać:

  • wygodę – wynajmując ekspres, możemy zapomnieć o wielu przyziemnych kwestiach. W zależności od zapisów umowy, w razie awarii naprawa jest dokonywana za darmo lub za dodatkową opłatą, jednak umawianiem serwisanta zajmuje się firma, od której wynajmujemy ekspres;
  • łatwą utylizację – takie urządzenia jak ekspres do kawy są bardzo intensywnie eksploatowane w firmach. Co za tym idzie, okres ich prawidłowego funkcjonowania wynosi około kilku lat, a gdy sprzęt ulegnie uszkodzeniu – niezbędna jest jego utylizacja. Wynajmując ekspres możemy o tym zapomnieć, bowiem załatwianiem tego procesu zajmie się firma, od której wynajęliśmy urządzenie;
  • obniżenie kosztów – zakup ekspresu wiąże się ze znaczącym jednorazowym wydatkiem. Tymczasem jego wynajem to kwota, którą opłacamy co miesiąc, jednak jest ona zdecydowanie niższa;
  • idealne dopasowanie do potrzeb – wynajem ekspresu wiąże się ze zdecydowanie niższymi kosztami. Co za tym idzie, możemy zapomnieć również o konieczności oszczędzania i wybrać ekspres, który w pełni odpowiada potrzebom pracowników.

Jak widać, trudno jest jednoznacznie wskazać lepszą opcję. Zarówno wynajem, jak i kupno ekspresu do kawy mają wiele zalet, które w dużej mierze uzależnione są od indywidualnych potrzeb danego przedsiębiorstwa. Przed podjęciem decyzji każdy właściciel firmy powinien zastanowić się, jakie kwestie mają dla niego największe znaczenie i na tej podstawie podjąć ostateczną decyzję.