Spadek Kasia Bulicz – Kasprzak

Dzisiaj będzie książka trochę romantyczna, trochę humorystyczna a nade wszystko – obyczajowa. Sięgnęłam z lekkim drżeniem ręki, bo niezwykle trudno było mi znaleźć coś dobrego tego typu na naszym polskim rynku. Chyba jednak coś się zmienia…

zaczytany weekend

Długo nie mogłam znaleźć naprawdę fajnych historii z gatunku obyczajówki. Wśród polskich autorek kończyło się to prawie zawsze rozczarowaniem — toporne dialogi, płytcy bohaterowie, akcja zupełnie pozbawiona dynamiki oraz…mdłe zakończenia. Aż przez przypadek nie trafiłam na twórczość Nataszy Sochy i przepadłam. Ta autorka umie tak prowadzić historię, że wpadasz bez reszty. Niejednokrotnie pisałam o jej książkach u mnie na blogu.

Zobacz również: (nie)Piękność, czyli ile warta jest twoja uroda?

Jednak coś się zmienia i czasem mam odwagę sięgnąć po coś z rodzimej półki. „Spadek” Kasia Bulicz – Kasprzak całkiem pozytywnie mnie zaskoczył.

Spadek Kasia Bulicz – Kasprzak

Główna bohaterka, Dorota, ma za sobą trudny czas. Niedawno rozstała się z chłopakiem, z którym wiązała spore nadzieje na wspólną przyszłość. Kiedy jej przyjaciółka prosi o opiekę nad psem, nie przypuszcza, że tak mocno zmieni to codzienność Doroty. Na dodatek okazuje się, że nasza bohaterka ma dziadka, o którym istnieniu nie miała pojęcia. Co więcej, on potrzebuje jej pomocy. Tak zaczyna się ta historia.

W rodzinie jednak siła

„Spadek” to bardzo ciepła i rodzinna opowieść, gdzie wątki obyczajowe zgrabnie mieszają się z komediowymi i romansowymi. Sporo tu szacunku dla takich wartości jak osoby starsze, rodzina, czy przyjaźń. Miłość zazwyczaj przychodzi w pozornie najmniej właściwym momencie. Dopiero z perspektywy okazuje się, że jednak wszystko miało być tak, a nie inaczej. 

Dla kogo ta opowieść?

Z pewnością dla wszystkich kobiet lubiących ciepłe i pełne humoru powieści obyczajowe. Z pewnością umili kilka zimowych wieczorów. 

*Wpis powstał w ramach promocji czytelnictwa w Polsce we współpracy z wydawnictwem Purple Book.

4 Replies to “Spadek Kasia Bulicz – Kasprzak”

  1. To musi być ciekawa książka tak sądzę, po Twojej ciekawej recenzji. Lubię historię kobiet, które są w kryzysie ale znajdują w sobie siłę, ktoś pomaga i wychodzą z kryzysu i zaczynają nowe życie. Takie książki dają nadzieję, że życie jest nieprzewidywalne i po kryzysie może nastąpić coś dobrego….
    pozdrawiam ciepło

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.