W jak wszystkiego najlepszego czyli…okienko nr #22

Już za chwilę ten dzień. Usiądziemy przy wigilijnym stole, będziemy wysyłać maile lub smsy z życzeniami. Przyznam, że mnie samej nie jest łatwo napisać takie życzenia. Jak wybrnąć z tego z klasą?

Życzenia to w sumie ciężka tematyka. Zaczynają się prosto od „wszystkiego najlepszego” ale co potem dalej? Tu bardzo łatwo popełnić faux pas!

Od wszystkich dla wszystkich

Kiedyś dostałam takie życzenia, gdzie osoba, zapewne działając w dobrej wierze, powiedziała, ja ci składam życzenia od wszystkich dla wszystkich. Eeeee…serio? Czyli od nikogo konkretnego dla nikogo konkretnego…tak? Błagam, unikaj tej formy przekazu. Jest straszna!

Wesołych…czy dla wszystkich?

Z jednej strony wyrażenie „wesołych świąt” czy „wszystkiego najlepszego” to taki utarty frazes, który wymyka nam się częściej, niż chcielibyśmy i jest tak naprawdę czymś mocno bezrefleksyjnym. Jednak z drugiej strony, nie wiemy, co się dzieje w życiu tej drugiej osoby. Może akurat daleko jej do wesołości? Długo myślałam nad tym, jak wybrnąć z tego impasu aż w końcu wyszło mi : „spokojnych świąt”. Bo tego spokoju to nam chyba wszystkim ostatnio mocno brakuje,

Najbardziej żenujące, a jednak trochę śmieszne wszystkiego najlepszego…

Oto kilka życzeń, które wprawiły mnie w rozbawienie. Sama bym chyba ich jednak nie wysłała nikomu…

  • „W tym roku życzenia idą w technologiczną stronę: 'Ctrl+C’, 'Ctrl+V’ szczęścia, zdrowia i miłości! Wklej to do swojego życia!”
  • „Życzymy Ci, aby Święty Mikołaj w tym roku dostarczył Ci więcej radości niż Netflix w weekend!”
  • „Niech te święta będą tak udane, jak ostatnie zamówienie online, które zaskoczyło Cię dostarczając paczkę wcześniej niż oczekiwano!”
  • „Niech w tym roku Święty Mikołaj przyniesie Ci tyle szczęścia, ile lajków pod Twoim bożonarodzeniowym zdjęciem na Instagramie!”

Także tego. Spotkałaś się w swoim życiu z podobnymi życzeniami?

3 Replies to “W jak wszystkiego najlepszego czyli…okienko nr #22”

  1. Sztuka pisania ładnych życzeń jest wyzwaniem… Z różnymi się spotykałam, nie zawsze trafionymi. Ale nie jest to łatwe. Lubię zamiast życzeń w smsach lub kartkach umieszczać piękne cytaty świąteczne. 🙂

  2. Do życzeń dla rodziny i przyjaciół oraz bliskich znajomych podchodzę bardzo indywidualnie. Dla blogowych i książkowych znajomych zazwyczaj robię ogólna grafikę z życzeniami prosto z serca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.