W jak wszystkiego najlepszego czyli…okienko nr #22

Już za chwilę ten dzień. Usiądziemy przy wigilijnym stole, będziemy wysyłać maile lub smsy z życzeniami. Przyznam, że mnie samej nie jest łatwo napisać takie życzenia. Jak wybrnąć z tego z klasą?

Od wszystkich dla wszystkich

Kiedyś dostałam takie życzenia, gdzie osoba, zapewne działając w dobrej wierze, powiedziała, ja ci składam życzenia od wszystkich dla wszystkich. Eeeee…serio? Czyli od nikogo konkretnego dla nikogo konkretnego…tak? Błagam, unikaj tej formy przekazu. Jest straszna!

Wesołych…czy dla wszystkich?

Z jednej strony wyrażenie „wesołych świąt” to taki utarty frazes, który wymyka nam się częściej, niż chcielibyśmy i jest tak naprawdę czymś mocno bezrefleksyjnym. Jednak z drugiej strony, nie wiemy, co się dzieje w życiu tej drugiej osoby. Może akurat daleko jej do wesołości? Długo myślałam nad tym, jak wybrnąć z tego impasu aż w końcu wyszło mi : „spokojnych świąt”. Bo tego spokoju to nam chyba wszystkim ostatnio mocno brakuje,

Najbardziej żenujące, a jednak trochę śmieszne

Oto kilka życzeń, które wprawiły mnie w rozbawienie. Sama bym chyba ich jednak nie wysłała nikomu…

  • „W tym roku życzenia idą w technologiczną stronę: 'Ctrl+C’, 'Ctrl+V’ szczęścia, zdrowia i miłości! Wklej to do swojego życia!”
  • „Życzymy Ci, aby Święty Mikołaj w tym roku dostarczył Ci więcej radości niż Netflix w weekend!”
  • „Niech te święta będą tak udane, jak ostatnie zamówienie online, które zaskoczyło Cię dostarczając paczkę wcześniej niż oczekiwano!”
  • „Niech w tym roku Święty Mikołaj przyniesie Ci tyle szczęścia, ile lajków pod Twoim bożonarodzeniowym zdjęciem na Instagramie!”

Także tego. Spotkałaś się w swoim życiu z podobnymi życzeniami?

3 Replies to “W jak wszystkiego najlepszego czyli…okienko nr #22”

  1. Sztuka pisania ładnych życzeń jest wyzwaniem… Z różnymi się spotykałam, nie zawsze trafionymi. Ale nie jest to łatwe. Lubię zamiast życzeń w smsach lub kartkach umieszczać piękne cytaty świąteczne. 🙂

  2. Do życzeń dla rodziny i przyjaciół oraz bliskich znajomych podchodzę bardzo indywidualnie. Dla blogowych i książkowych znajomych zazwyczaj robię ogólna grafikę z życzeniami prosto z serca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.