Jak się ubrać na Wigilię? czyli U jak ubrania czyli… okienko nr #21

Już za chwilę ten wyczekiwany przez wszystkich czas. Chociaż czasem mam wrażenie, że jestem na jakimś świątecznym froncie, gdzie Czerwony Krzyż rozdaje kolejne dawki kofeiny, aby ze wszystkim zdążyć. Zastanawiałaś się już, co włożysz na siebie do wigilijnej kolacji? Tu obowiązują pewne zasady.

Nigdy specjalnie nie zastanawiałam się, jak się ubrać na Wigilię. Wydawało mi się naturalne, że trzeba elegancko i z klasą. Chociaż, jak się okazuje, nie jest to tak oczywiste…

Szyk i elegancja

Znawcy tematu są bezlitośni: mężczyźni garnitur, elegancka koszula i krawat. Kobiety sukienka w stonowanych kolorach, która więcej jednak zasłania, niż odsłania. Nawet jeżeli Wigilia odbywa się w warunkach domowych, w ten jeden dzień trzeba postawić na klasyczną elegancję. Casual zostaw na inne okazje.

Jak się ubrać na Wigilię? Świąteczne swetry!

Powoli i do nas wkracza moda na świąteczne sweterki. Sama mam taki, czerwony z wizerunkiem Rudolfa i wielkim napisem „Team Rudolf”. I chociaż go uwielbiam, to nie wyobrażam sobie usiąść w nim do świątecznej kolacji. Co innego w bożonarodzeniowy poranek. 

A jeżeli z takim stylem mi nie po drodze?

Czasem bywa i tak, że na samo słowo „elegancja” dostajemy gęsiej skórki. I to też jest OK, pod warunkiem że ubranie, w którym usiądziesz do kolacji wigilijnej, będzie czyste i schludne. Jeżeli nie wiesz, jak to zrobić, w internecie znajdziesz sporo darmowych porad. Możesz się posiłkować również ciekawymi książkami. Jedną z fajniejszych, jaką czytałam, to „Znajdź swój styl”- recenzja. W końcu nie chodzi tu o to, aby perfekcyjnie wyglądać, tylko aby dobrze się czuć.

 

2 Replies to “Jak się ubrać na Wigilię? czyli U jak ubrania czyli… okienko nr #21”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.