K jak książki świąteczne… czyli okienko nr # 11

Książki o tematyce świątecznej to temat rzeka. Chociaż prym wiodą książki obyczajowe, nie brakuje również kryminałów a nawet…horrorów! Zobacz moją przedświąteczną polecajkę!

Nie jest łatwo wybrać książki o tematyce świątecznej. Takie, żeby nie były banalne a jednocześnie, aby nie przytłoczyły za bardzo. Sama to odczuwam – w tym wymagającym czasie bardziej skłaniam się ku lekturze lżejszych lotów. Podzieliłam więc moje polecajki na kilka rodzajów (kiedy klikniesz w link, przejdziesz do szerszej recenzji):

  • Horror/ groza – to z pewnością zbiór opowiadań „Wigilia pełna duchów” – to pięknie napisany zbiór opowiadań grozy. Być może nie ma tu lukru i tej świątecznej otoczki jaką znamy z telewizji, ale jest za to solidna dawka ciekawych historii.
  • Kryminał – przypomina mi się tu znowu zbiór opowiadań „Zabójcze święta„- jak to w przypadku takich publikacji bywa, są lepsze i gorsze historie, ale wszystkie warte przeczytania. Wielbiciele nielukrowanych obyczajówek i ciekawych kryminałów będą zachwyceni.
  • Obyczajówka – jestem ogromną fanką twórczości Nataszy Sochy, więc nie mogło zabraknąć jej ksiażek w tym zestawieniu. „Dwanaście niedokończonych snów„, czy „Godzina zagubionych słów” z pewnością wprowadzą cię w świąteczny klimat, nie gwarantując słodkiego happy endu. Tak. To dobra literatura na ten przedświąteczny czas!
  • Romans/erotyk – do głowy przychodzi mi kolejny zbiór opowiadań, „Lista niegrzecznych prezentów„. No dobra, nie jest to może najlepiej napisana książka. Naliczyłam tam trzy fajne opowiadania i reszta średnich lotów, ale dla relaksu, dlaczego nie?

Oto moja polecajka na ten przedświąteczny czas. Dopiszesz coś?

2 Replies to “K jak książki świąteczne… czyli okienko nr # 11”

  1. Niegrzeczne prezenty, powiadasz? Nie uwierzyłabyś jakie idiotyzmy przyszły mi do głowy. Ale listę zapiszę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.