Umysł doskonały Norman E. Rosenthal

Przeczytałam już sporo książek o medytacji, każda w sumie wnosiła coś nowego do mojej porannej praktyki. Dlatego też ucieszyłam się, gdy w moich czytelniczych łapkach znalazła się ta. „Umysł doskonały” miał nakreślić podstawy medytacji transcendentalnej. Jak wyszło?

zaczytany weekend

Książkę „Umysł doskonały” Norman E. Rosenthal zamówiłam z popularnej księgarni internetowej. Medytowanie samo w sobie już dawno zagościło w mojej codzienności. Jednak idąc za słowami o „czystym umyśle początkującego”, postanowiłam sprawdzić, czym w ogóle jest ta medytacja transcendentalna. I tu uważaj, nie dowiedziałam się w pełni.

Amerykański poradnik

Już pierwszy rozdział pokazał mi, że mam do czynienia z książką pisaną na rynek amerykański. Po pięćdziesięciu dwóch stronach co prawda nie napisano czym jest medytacja transcendentalna, oraz jak się ją…hm… wykonuje. Za to jednak czytelnik miał okazję dowiedzieć się, dlaczego tak ważne jest, aby ją używać, oraz jak wielkie korzyści przynosi dla codziennego funkcjonowania. Wszystko rozbija się o efektywność, prostotę oraz specjalną mantrę.

Kolejne rozdziały dają odpowiedź na to, jak medytować. Musisz zapisać się na specjalny kurs, gdzie certyfikowani trenerzy nauczą cię co i jak oraz dostosują do twoich wymagań konkretną mantrę powtarzaną podczas całej medytacji. Kurs jest oczywiście płatny, ale spokojnie, wystarczą już cztery spotkania, by zacząć proces całkowitej odmiany swojego umysłu.

Nie lubię takich książek

Irytuje mnie, gdy do w sumie prostego zajęcia, jakim jest medytacja, dorabia się całą historię, łącznie z płatnymi kursami i całym procesem. Lwia część tej publikacji to próba przekonania, że to właśnie medytacja transcendentalna stoi za sukcesem wielu polityków, aktorów i reżyserów. To taka laurka, która ma popchnąć cię do konkretnego, komercyjnego działania.

Medytacja jest OK

I to w każdej postaci. Czy to mindfulness, czy to mantrami albo oddechem. Jeżeli jednak musisz za coś zapłacić, aby w pełni uwierzyć w tego wartość i działanie, to ta książka jest dla ciebie.

fot.mycoffeetime.pl

Książka „Umysł doskonały” Norman E. Rosenthal to nowość z księgarni TaniaKsiazka.pl

*wpis powstał w ramach promocji czytelnictwa w Polsce, we współpracy z wydawnictwem TaniaKsiazka

One Reply to “Umysł doskonały Norman E. Rosenthal”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.