3 sposoby na wykorzystanie etykiet drukowanych w domu

Kiedyś były to karteczki przyklejane taśmą klejącą, albo zwykły napis na słoiku czy inny opakowaniu w którym przechowujemy żywność. Potem modne stały się gotowe naklejki, które można było kupić w każdym większym sklepie. Jednak nie każdemu odpowiadał ich design i wymiary. Teraz możemy sobie je drukować w domu. I to za małe pieniądze!

Idealne na przetwory

Wbrew temu, co się powszechnie uważa, kompoty owocowe, domowe dżemy, a nawet powidła, wciąż cieszą się ogromną popularnością. A w dobie kryzysu, zapewne jeszcze większą. Zamiast więc pić soki z konserwantami, możesz zrobić takie domowe. A potem oryginalnie je opisać. Pomogą w tym etykiety samoprzylepne w rolce. Ich wielozadaniowość sprawia, że mała drukarka na etykiety powinna być w każdym domu.

Otworzyłaś krem? Zapisz datę!

Niewielu z nas zwraca uwagę na datę przydatności konkretnego kosmetyku od momentu jego otwarcia. I o ile ogólna data ważności bywa nabita na zgrzewie albo w innym widocznym miejscu, o tyle data przydatności po otwarciu już nie. Mówi o niej specjalny symbol otworzonego słoiczka, znajdujący się na opakowaniu w postaci specjalnej ikony. Zwykle nad nią jest napisana 6M,12M albo 24M. Mówi to o dacie przydatności danego kosmetyku właśnie po pierwszym otwarciu. Naklejona etykieta z datą, otwarcia da ci jasną wskazówkę, ile czasu zostało do zużycia konkretnego kosmetyku.

Opisy na różne przydasie

Każdy z nas ma taką szufladę, w której jest wszystko. Niektórzy, z większym rozmachem, mają nawet taką szafę albo całe pomieszczenie. Jeżeli sama myśl o tym, aby zrobić tam porządek, cię przeraża, zrób to małymi krokami. Po pierwsze, musisz mieć pojemniki plastikowe, najlepiej przezroczyste. Po drugie, właśnie etykiety samoprzylepne i drukarkę do nich. Posortuj rzeczy, podpisz i…porządek gotowy!