Księżycowy poradnik na każdy dzień roku

Ten kalendarz widziałam u jednej z zaprzyjaźnionych blogerek i pomyślałam sobie, że chciałabym taki mieć. Nie od dzisiaj wiadomo, że nasz organizm reaguje dosyć mocno na fazy księżyca, jednak kompletnie nie wiedziałam, gdzie to sprawdzić. Ten kalendarz nie jest tylko astrologicznym poradnikiem. Dowiesz się z niego również, chociażby to, kiedy najlepiej opiekować się roślinami.

zaczytany weekend

Książkę „Księżycowy poradnik na każdy dzień roku. Kalendarz księżycowy 2023” zamówiłam z popularnej księgarni internetowej. Gdy w ramach współpracy zobaczyłam tą książkę, rzuciłam się niczym przysłowiowy szczerbaty na suchary. I nie żałuję, chociaż otrzymałam nie do końca to, czego się spodziewałam.

Księżycowy poradnik na każdy dzień roku

To tak naprawdę nie jest kalendarz książkowy, do jakiego jesteśmy przyzwyczajone. Nie masz tu miejsca na swoje zapiski, próżno szukać również standardowych terminarzy. Dlatego, jeżeli szukasz typowego planera do zapisywania spotkań i ważnych dat, to ta publikacja raczej nie będzie się nadawać. Jednak, gdy szukasz konkretnej wiedzy i porad związanych z działaniem w związku z poszczególnymi fazami księżyca, to będzie strzał w dziesiątkę.

Co ja z tym księżycem?

„Księżycowy poradnik na każdy dzień roku” to tak naprawdę astrologiczny poradnik. Kiedy pierwszy raz go otworzyłam, pomyślałam, że ja ten układ i czcionkę skądś znam. Szybko przypomniałam sobie, że podobnie wyglądał „Kalendarz babci Aaliny” – może go jeszcze pamiętasz. Uwielbiała go moja Babcia i ja również z ciekawością przeglądałam tam przepisy, porady i…horoskopy. 

Kalendarz Księżycowy 2023 opatrzony jest wstępem, gdzie pokrótce jest opisane, jak interpretować wszystkie dane. Wytłumaczone są poszczególne fazy księżyca wraz z ich wpływem na organizm. Następie poruszona jest kwestia księżyca w znakach Zodiaku. Inaczej jest, gdy znajduje się w zodiakalnym Baranie, a inaczej w Pannie czy Wodniku. Osobną kwestią poruszaną tu jest również kalendarz biodynamiczny, związany z pielęgnacją roślin.

I chyba to mnie najbardziej ucieszyło, bo jest to również swego rodzaju kalendarz prac ogrodniczych. Dostosowanie ich do poszczególnych faz księżyca jest niezwykle ważne w ogrodnictwie. Jak wiesz, jestem dumną posiadaczką całkiem sporego ogrodu i na wiosnę planuję tam małe prace, więc dobrze działać zgodnie z rytmem przyrody. 

Na każdy miesiąc są również wyszczególnione dni pomyślne i bardzo pomyślne oraz najlepsze dni na konkretne czynności związane z pielęgnacją urody, sprawami domowymi, biznesem i sprawami rodzinnymi. Jak widzisz, to bardziej poradnik niż typowy planer.

Dla kogo będzie to dobra lektura?

Z pewnością dla wszystkich tych, którzy lubią pielęgnować ogród. Ucieszą się również ci, którzy lubią astrologię i badają wpływ księżyca na ludzkie życie. Z pewnością będzie to ciekawostka dla ludzi ciekawych świata. Co jest niewątpliwym atutem tej publikacji to fakt, że jest…lekka. Wydruk na zwykłym papierze w niczym nie przypomina ekskluzywnych wydań pełnych różnorodnych grafik i kredowego papieru. Dzięki temu zapewne cena Księżycowego poradnika na każdy dzień roku jest taka przystępna. 

księżycowy poradnik na każdy dzień roku
fot.mycoffeetime.pl

Książka Księżycowy poradnik na każdy dzień roku to nowość z księgarni TaniaKsiazka.pl

 

*wpis powstał przy współpracy z księgarnią TaniaKsiazka.pl

12 Replies to “Księżycowy poradnik na każdy dzień roku”

  1. Bardzo piękna okładka. Dla mnie to ciekawa sprawa, cały kosmos mnie ciekawi, a do tego tam porady roślinne, co mnie interesuje. Naprawdę fajna sprawa i jak to ładnie brzmi 'księżycowy poradnik’- magia. 🙂
    Pozdrawiam Cię serdecznie, miej bardzo udany tydzień. :))))

  2. Okładka przyciąga, ładnie zaprojektowana. Moja koleżanka na pewno ucieszyła by się z takiego kalendarza, bo ona interesuje się astrologia. Fajnie, że dla miłośników ogrodu tez się coś w nim znajdzie 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.