„Nie nazywaj tego kultem” Sarah Berman

Wiesz, rzadko czytam reportaże, ale jak już jakiś wpadnie w moje czytelnicze łapki, to zawsze wbija w fotel. Książka „Nie nazywaj tego kultem” Sekta NXIVM Niewolnictwo seksualne w elitach amerykańskiego show — biznesu” autorstwa Sarah Berman jest taką właśnie literaturą.

zaczytany weekend

Książkę „Nie nazywaj tego kultem” Sarah Berman zamówiłam z popularnej księgarni internetowej. O samej sprawie sekty NXIVM było głośno w USA jakieś trzy lata temu. Jednak dopiero w 2021 roku, dziennikarka śledcza, Sarah Berman, postanowiła zebrać wszystkie informacje w całość. I opowiedzieć historię charyzmatycznego przywódcy, który zrobił wodę z mózgu tysiącom osób.

Zaczęło się niewinnie

W 1998 roku powstała organizacja NXIVM, której założycielem był Reniera Keith. Był trenerem personalnym, specjalizującym się we wspieraniu kobiet w ich rozwoju. Zagubione i potrzebujące emocjonalnego wsparcia osoby trafiały pod jego skrzydła i na początku czuły się zadbane, zaopiekowane i pełne wsparcia. Klientelą były zarówno gwiazdy Hollywood, jak i biznesmeni i wpływowi politycy. Jednak im dłużej pozostawały w organizacji, tym mocniej wikłały się w różne dziwne zależności. Droga odwrotu szybko się za nimi zamykała.

Reiner Keith został oskarżony o handel żywym towarem i wykorzystywanie seksualne nieletnich, łącznie z nagrywaniem pornografii. Jednak to nie jedyne zarzuty, jakie prokurator po kilku latach śledztwa FBI postawił Keithowi i jego najbliższym współpracownikom. Lista oskarżeń jest długa i z każdym punktem czytelnik zastanawia się, jakim cudem coś takiego w ogóle mogło mieć miejsce. Jednak to prawda. 

Jak to jest zrobione?

„Nie nazywaj tego kultem” Sarah Berman to nie tylko uczciwe, dziennikarskie śledztwo. To również solidna dawka informacji o tym, w jaki sposób funkcjonują właśnie takie organizacje. Opowiada również jak działa współpraca na zasadzie MLM  i czym różni się od SCAM-u czy piramidy finansowej. To solidny przewodnik po tym, czego w swoim życiu unikać, aby nie narobić sobie bałaganu. 

Komu polecam?

Jeżeli lubisz reportaże z rozmachem i napięciem takim jak w dobrym thrillerze, to koniecznie sięgnij po tę publikację. Z pewnością nie zawiedziesz!

Nie nazywaj tego kultem Sarah Berman
fot. mycoffeetime.pl

Książka „Nie nazywaj tego kultem” Sarah Berman to nowość z księgarni taniaksiazka.pl

*wpis powstał przy współpracy z księgarnią internetową taniaksiazka.pl

3 Replies to “„Nie nazywaj tego kultem” Sarah Berman”

  1. A niech cię, Aga, a niech cię! Tfu tfu na psa urok! Znowu mnie skusiłaś! 😀
    Swoją drogą, jestem ciekawa, czy autorka przeżyła na własnej skórze, czy może ktoś z jej rodziny…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.