Sukces na Instagramie

Sukces na Instagramie? Wyczaruj świat którego nie ma!

Dzisiaj w blogowym know-how pogadamy trochę jeszcze o Instagramie i ogólnie o brylowaniu w social media. Ostatnio doszłam do wniosku, że sukces na Instagramie czy w ogóle w blogerskim świecie jest jeden — wyczaruj idealny świat. Ludzi naprawdę chcą się w nim zanurzyć! 

blogowe know how

Zauważ, że sukces na Instagramie mają konta, które oferują coś, co do ciebie przemawia. I jeżeli nie sprzedajesz określonych produktów czy usług, to przyciągniesz odbiorców światem, jaki wykreujesz. Niezwykle rzadko bywa on prawdziwy.

Opowiem ci bajkę…

Ostatnio to do mnie dotarło. Niby już wiem, jak się pisze pewne rzeczy, żeby przyciągnęły tłumy. I każdy z nas ma świadomość, że lwia część zdjęć, które oglądamy w social media, jest pozowana, ustawiana i tak dalej… A jednak to oglądamy — dlaczego?

Bo nasze ulubione konta to bajki, które lubimy oglądać.

Sukces na Instagramie
fot. unsplash.com

Albo chcemy być częścią nich.

Dobrze prowadzone konto na Instagramie jest spójne, w podobnej tonacji kolorystycznej, opisowej i tematycznej. Publikacje są przemyślane tak, abyś jako odbiorca, czuła się ich częścią. Jeżeli więc nie sprzedajesz towarów i usług, ani nie jesteś celebrytką z pierwszych stron gazet, opowiedz swoim odbiorcom wciągającą bajkę o tym, jak można żyć.

Czy to jest złe?

Pytanie zadane nieco niefortunnie. Może inaczej — czy opowiadanie bajek jest złamaniem jakiegoś niepisanego kodeksu realności? Pokazując swoją codzienność w social media, rzucamy wycinki. I to te same najlepsze.

I może właśnie dlatego ja nigdy nie będę brylować w tym medium. Z jednej strony mocno cenię sobie granicę, jaką postawiłam między życiem prywatnym a blogerskim. Z drugiej…kto by miał na to czas, kiedy życie tak mocno absorbuje?

Zobacz również: Dlatego nigdy nie będę gwiazdą Instagrama

Sukces na Instagramie

To umiejętne opowiadanie historii i bajek, które nie do końca mają swoje odbicie w rzeczywistości. I tak jak wciągamy się w fabułę książki czy serial na Netflixie, tak i wracamy do ulubionych kont, aby podpatrzeć, co tam słychać.

Następnym razem, gdy włączysz Instagrama, przyjrzyj się ulubionym twórcom lifestylowym czy każdym innym właśnie pod kątem opowiadania historii. Zaobserwuj, co czujesz i dlaczego akurat to wzbudza w tobie emocje. Szybko zorientujesz się, że wpadasz w bajkę, której chcesz zobaczyć zakończenie. I to koniecznie z happy endem.

One Reply to “Sukces na Instagramie? Wyczaruj świat którego nie ma!”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.