O tym jak to błotem myję twarz!

Ostatnio Mała zapytała mnie wprost: Mamo, czy ty myjesz twarz błotem? Popatrzyłam na otwarte opakowanie kosmetyku, a potem na swoją twarz. Czarne mydło od Babuszki rzeczywiście wygląda i trochę pachnie jak błoto. Ale za to czyści rewelacyjnie moją skórę!

kosmetyczny wtorek

Teoretycznie do wszystkiego

Naturalne Syberyjskie Czarne mydło Agafii jest dedykowane zarówno do mycia ciała jak i włosów. Przyznam się od razu, że do włosów tego nie użyłam. Mam wrażliwy na zmiany skalp i ustaloną pielęgnację, której się trzymam. Jednak do oczyszczania twarzy użyłam bez wahania. 

fot.mycoffeetime.pl

Producent zapewnia o naturalnych składnikach, w tym 37 ziołach które mają dogłębnie oczyszczać naszą skórę. Jakoś jednak nie wspomina, że na drugim miejscu mamy już SLS. Jednak czarne mydła lubię i z przyjemnością do niego wracam. No właśnie, dlaczego nie stosuję regularnie?

Oczyszczanie level ekspert

Na twarzy mam skórę mieszaną z przewagą tłustej. Dlatego też niestraszne mi większość produktów do oczyszczania twarzy. Rzadko odczuwam typowe ściągnięcie czy zaczerwienienia po samym myciu. W przypadku naturalnego syberyjskiego czarnego mydła Agafii sytuacja jest zupełnie inna. Gdy używałam go codziennie, zauważyłam zwiększoną ilość produkcji sebum. No i pojawiło się wspomniane uczucie ściągnięcia. 

fot. mycoffeetime.pl

Dlatego też, z osobistego doświadczenia radzę ci mieć taki kosmetyk w domu. Jednak używanie tego specyfiku dzień po dniu może się skończyć podrażnieniem. 

Stosowałaś takie mydło u siebie? A może odważyłaś się nim umyć włosy? Podziel się efektami w komentarzu!

A z cyklu jednym zdaniem o… dzisiaj s… jak siatka zabezpieczająca strumin.pl/zabezpieczenia-budowlane/siatki-zabezpieczajace/ Dzięki nim nic nie zleci ci na głowę, gdy przechodzisz obok wieżowca czy kamienicy. Do tego potrafią zabezpieczyć prace na niższych kondygnacjach. To jedno z najtańszych a jednocześnie najbardziej optymalnych zabezpieczeń jakie możesz założyć na placu budowy. Dla bezpieczeństwa i przede wszystkim komfortu pracy. 

 

9 Replies to “O tym jak to błotem myję twarz!”

  1. nie stosowałam jeszcze tego mydła. Ale… ono naprawdę ma liście w środku? 😛
    co do SLS to czytałam gdzieś na forach włosomaniaczek, że SLS w składzie występuje lub nie w zależności od kraju produkcji 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.