Słowo na „er”, które wzbudza dreszcze…

No dobra. Są pewne rzeczy, których boję się jak ognia. Wizyty stomatologiczne ostatnio oswajam. Ale to słowo na „er” sprawia, że zaczynam czuć dreszcze. Uwaga, to…remont. Być może dlatego w naszym mieszkaniu tak niewiele się zmieniło na przestrzeni lat…

Szybka ścianka – będzie pani zadowolona…

Ponoć nie ma lepszego sposobu na wyrównanie ścian czy podziału większej przestrzeni niż płyty HPL. Wykorzystuje się je do budowy ścianek działowych, drzwi samonośnych, a nawet kabin sanitariatów. Mogą być również idealnym wypełnieniem balustrad, blatów, a także mebli kuchennych. Świetnie sprawdzają się jako okładziny ścienne czy obudowy szachtów windowych. Dobrze również spisują się jako szafki w obiektach sportowych, takich jak np. baseny.

Nie ma nudy!

Wartością dodaną płyt HPL jest fakt, że można wybierać między całą gamą kolorów. Do tego wybór pozostaje między różnymi wzorami, również drewnopodobnymi. Nie ma też większego problemu z obróbką tych produktów, gdyż pracuje się z nimi podobnie jak z twardym drewnem. Nieco więcej pracy jest w przypadku płyt elewacyjnych ognioodpornych.

Do najpopularniejszych struktur należą matowa, głęboko matowa, drewna i płyt zewnętrznych. Można je dowolnie ciąć, a także wiercić w nich przy pomocy wiertarki ręcznej. Nie ma problemu z klejeniem, frezowaniem oraz struganiem. Wycięcie konturów jest również możliwe, dzięki czemu obróbka jest zupełnie dowolna.

Faktem jest, że ściana działowa nigdy nie będzie tak gruba jak zwykła ściana. 15 mm dla płyt zewnętrznych i 20 mm dla wewnętrznych to niewiele. Jednak, zawsze to lepiej niż nic. Jeżeli chcesz niskim kosztem zmienić swoją przestrzeń, to może być świetny wybór!