Na piękny uśmiech trzeba zapracować. To prawda, której nie podważysz!

Ostatnio widziałam w internecie zdjęcie jednej z gwiazd z USA. Długie blond włosy, nienaganny makijaż, lekka opalenizna i…śnieżnobiałe zęby. Licówki, jakie sobie wprawiła były tak nienaturalnie białe, że prawie świeciły. Coś w tym przypadku poszło nie tak. Zadbane zęby to najlepsze, co możemy sobie zafundować. Nie wystarczy wydać kasę — trzeba pamiętać o właściwej pielęgnacji każdego dnia!

Ciemniejszy odcień bieli

Wspomniana wyżej gwiazda chyba lekko przesadziła z odcieniem bieli. Zresztą, takie wpadki miały i nasze rodzime gwiazdy, na czele z muzykami. Naturalna biel wcale nie musi „świecić w ciemności”. Jednak jest nie do podrobienia, nawet w najlepszych gabinetach dentystycznych i protetycznych. jak więc dbać o zęby, by były mocne, zdrowe i białe?

Codzienna pielęgnacja

Przede wszystkim szczotkowanie. Zainwestuj w szczoteczkę soniczną, która czyści zęby nawet lepiej niż elektryczna. Do tego wieczorne nitkowanie oraz płyn do płukania ust. Fajnym pomysłem będzie irygator, który oczyści trudno dostępne miejsca. Przyjrzyj się również kosmetykom, których używasz do pielęgnacji jamy ustnej. Bardzo modny obecnie szał na kosmetyki naturalne, dotarł również do past do zębów. Czy w tym przypadku ma to aż tak duże znaczenie? Z pewnością większe niż myślimy, bo chociaż pasty do zębów nie jemy, to jednak przez pewien czas jest w naszej jamie ustnej. 

Wszystkie te produkty kupisz stacjonarnie lub internetowo. Wybierając dostawcę, zwróć uwagę nie tylko na cenę, ale i na jakość produktów i firmę, która to sprzedaje. Najbezpieczniejszą opcją wydaje się w tym kontekście sklep stomatologiczny, taki jak HelloDent. Otrzymasz tam nie tylko najwyższej jakości produkty, ale i fachową informację. Te produkty po prostu poleca ci tam dentysta. 

Równie ważna dieta

Nie da się ukryć, że picie zbyt dużej ilości kawy, czerwonego wina i czarnej herbaty z pewnością przyczynia się do utraty naturalnej bieli zębów. Jeżeli jest uboga w składniki mineralne oraz witaminy i mikroelementy, możesz zapomnieć o twardych i mocnych zębach. Dlatego też spójrz na cały problem szerzej i postaraj się wykluczyć ze swojej codziennej diety wysoko przetworzone produkty. Pozytywne rezultaty z tej zmiany odczujesz bardzo szybko. A naturalna biel zębów to dopiero początek. 

Nic się samo nie zrobi

Aby cieszyć się pięknym i zdrowym uśmiechem, musisz pamiętać o dbaniu o zęby każdego dnia. Z pewnością pomogą tu akcesoria do czyszczenia zębów oraz odpowiednie pasty, płyny i nitki. Nie zapominaj również o corocznym przeglądzie u stomatologa. Zdecydowanie lepiej zapobiegać niż później leczyć!