Dlaczego warto mieć bloga na własnej domenie czyli #prawyponiedziałek 12

Wyobraź sobie, że Instagram przestaje istnieć. Ot, jego właściciel stwierdza, że nie będzie już rozwijał tego medium, bo ma inne priorytety. I wszystko znika. Wbrew pozorom, nie jest to tak irracjonalne, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Albo blogspot, stwierdza, że prowadzenie tego jest zwyczajnie nierentowne. I zamyka platformę. Zostajesz z niczym. Dlatego warto mieć swoją stronę. 

W social media łatwiej!

Oczywiście, że łatwiej jest wrzucić post na instagrama, niż pełny wpis na bloga. Tu, nie ukrywajmy, musisz trochę więcej poświęcić czasu. Logiczny, spójny tekst tak, aby dobrze się czytało. Ładne zdjęcia, by dodały treści atrakcyjności. No i weź, wymyśl temat! A na Instagramie czy Facebooku piszesz spontanicznie i zazwyczaj spotykasz się z błyskawicznym odzewem swoich obserwujących. I to się ceni. 

Jednak to nie jest w pełni Twoje.

Z pewnością czytałaś o instagramerkach, którym zwaliła się kariera, bo platforma zbanowała ich posty albo usunęła konto. Wbrew pozorom, to nie jest takie trudne, zwłaszcza, teraz gdy po zmianie regulaminu Instagrama tak dużą wagę przywiązuje się do jakości treści. Wtedy tracisz wszystkie swoje zdjęcia i…zasięgi. 

Blog jest Twój

I nikt ci go nie zabierze. No, może jedynie hostingodawca;) Jednak treści które na nim zamieszczasz, raczej są trwałe i bardzo mało prawdopodobne jest, aby ktoś ci je zwyczajnie wyłączył. I chociaż własna strona wiąże się z kosztami, to jednak jest to coś, co jest Twoje. Znam wiele firm, które mają tylko stronę na facebooku. Kilka, które z powodzeniem sprzedają tylko na Instagramie. Sporo fajnych blogerek porzuciło swoje miejsce w sieci na rzecz postów na insta. 

Da się? Owszem. Tylko…

Co będzie, jak go kiedyś zamkną?

A z cyklu jednym zdaniem o… dzisiaj o z jak… zabudowa https://www.zabudowa.info.pl/scianki-biurowe/dzialowe/ I tak jak wpis na blogu musi mieć odpowiednie obramowanie i układ tekstu, tak i Twoja przestrzeń może być bardziej harmonijna. Ścianki działowe sprawdzą się zarówno w przestrzeniach biurowych jak i różnych miejscach publicznych. Wielu nie wyobraża sobie bez nich codziennej pracy. I chociaż w czasach home office, są mniej popularne, to wciąż są świetną alternatywą dla poczucia własnego kawałka podłogi. 

2 Replies to “Dlaczego warto mieć bloga na własnej domenie czyli #prawyponiedziałek 12”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.