Noc w bibliotece Agatha Christie (komiks)

Dzisiaj będzie komiksowo. Nie przypominam sobie, kiedy ostatnio czytałam ten rodzaj literatury. A jednak, gdy w osiedlowej bibliotece polecono mi cykl komiksów na podstawie kryminałów Agathy Christie, przepadłam! To się po prostu fajnie czyta!

zaczytany weekend

Kto z nas nie zna twórczości tej królowej kryminałów, niech pierwszy…leci do biblioteki nadrobić zaległości. Seria o genialnym małym belgu, Herkulesie Poirot czyta się świetnie. Książki z Panną Marple, uroczą staruszką, która ma bystrzejsze spojrzenie niż niejeden policjant również. Ktoś wpadł na dobry pomysł, aby te opowieści przełożyć na formę komiksu. I wyszło to o niebo lepiej, niż reklamowana jako następczynia Christie, twórczość Sophie Hannah

Zobacz: Zamknięta trumna, Sophie Hannah 

Noc w bibliotece

to historia, w której w roli detektywki występuje właśnie Panna Marple. Zaczyna się od zwykłego poranka w bogatej, angielskiej posiadłości. Do Pani i Pana domu wpada pokojówka z krzykiem, że w ich bibliotece znajduje się martwe, zakrwawione ciało jakiejś kobiety. Właściciele na początku nie biorą tych słów na poważnie. Wszystko się jednak zmienia, gdy sami schodzą do tego pomieszczenia. Skąd znalazło się tam ciało i kto tak naprawdę był mordercą? Podpowiem, tym razem nie kamerdyner;)

Forma komiksowa

Nigdy tak naprawdę nie była moją ulubioną. Jako nastolatka lubiłam Giganty z kaczorem Donaldem, ale świat komiksów nigdy nie wciągnął mnie na maxa. W przypadku tych opowieści, mamy tu dwie rzeczy, które zasługują na uwagę. Po pierwsze, treść, która jest zabawna, lekka i przepełniona emocjami. Po drugie, przyjemna dla oka grafika. 

To razem sprawia, że komiksy z tej serii są rewelacyjną odskocznią od typowych, książkowych opowieści. Dodatkowo czyta się je niezwykle szybko, dlatego będą miłym dodatkiem do kubka herbaty i koca w deszczowy, chłodny, jesienny wieczór. Czytałam kilka komiksów z tej serii i każdy z nich trzyma świetny poziom. Dlatego polecam serdecznie!

Lubisz komiksy? A może uważasz, że są tylko dla dzieci?

14 Replies to “Noc w bibliotece Agatha Christie (komiks)”

  1. Komiksy kocham miłością wielką i większość z nich absolutnie nie nadaje się dla dzieci. Życzysz sobie polecajkę? Problem polega na tym, że czytniki jeszcze nie mają takiej rozdzielczości – i pewnie jeszcze długo nie – a zakup papierowego komiksu, w cenie dobrej książki – to jednak skandal dla portfela. A biblioteczne – ok, a miejskiej były niezłe pozycje. Na które trzeba się było zapisywać przed pandemią z dwumiesięcznym wyprzedzeniem XD

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.