Jemy oczami, a potem dopiero kolejnymi zmysłami…

Ludzkie zmysły są niesamowite. To one w dużej mierze decydują o tym czy kogoś polubimy, czy też nie. Albo też, czy mamy ochotę na daną potrawę, czy też nie do końca. Z wyglądu oceniamy wszystko- od człowieka, przez relacje, na jedzeniu kończąc. I dzisiaj będzie o właściwej ekspozycji tego ostatniego…

Na początku oceniamy danie wzrokiem. Najwięksi szefowie kuchni przyswoili sobie tę wiedzę robiąc z podawanych przez siebie dań prawdziwe małe dzieła sztuki na talerzu. Nie odbiegają od nich również cukiernicy, którzy zarówno w swoich restauracjach jak i cukierniach chcą przyciągnąć kupującego apetycznym wyglądem. A z pewnością pomaga im w tym witryna cukiernicza.

Dobra witryna cukiernicza tak eksponuje umieszczone w niej słodkości, że klient nie potrafi oderwać od nich oczu. Co więcej, umieszczona w strategicznym miejscu, zwykle poszerza grono odbiorców. Bo naprawdę potrafi skusić. Dlatego to, że należy kupić takie urządzenie, jest naturalne. Na co jednak zwrócić uwagę przy jej zakupie?

Po pierwsze, zadbaj o jej odpowiednią wielkość…

bo nie jest sztuką kupić zwykłą witrynę cukierniczą. Urządzenie to musi być odpowiednio dostosowane gabarytowo do oferowanych produktów. Jeżeli specjalizujesz się w piętrowych tortach lub wymyślnych deserach, niejako automatycznie musisz mieć taką witrynę o wiele większą, szerszą, a najlepiej z regulowanymi szufladkami. Pozwolą one z jednej strony na dowolne rozmieszczenie produktu, a z drugiej- na pokazanie twoich wyrobów w pełnej krasie.

Po drugie, wygląd ma znaczenie…

i to nie tylko oferowanych wyrobów cukierniczych, ale i sam wygląd wizualny witryny gdzie eksponujesz swoje słodkości. Aby cukiernia wyglądała dobrze, musi mieć odpowiedni klimat. Właściciele prześcigają się w tworzeniu wymyślnej atmosfery- a to vintage, a to industrial lub boho… miejsce, gdzie są podawane wyroby musi współgrać z resztą, by cały trud włożony w wystrój wnętrza miał sens.

Po trzecie, musi być niezawodna…

bo nie ma nic smutniejszego, niż cukiernia, w której nie da się kupić ulubionego deseru. I kawy rzecz jasna, ale to już w tym akurat przypadku sytuacja drugorzędna;). Tak- urządzenie jakim jest witryna cukiernicza musi być najwyższej jakości, spełniać wszystkie sanitarne standardy i po prostu działać!

Wybór jednego z najważniejszych urządzeń w kawiarni/cukierni nie jest łatwy. Warto w tym kontekście postawić na solidną firmę, jaką bez wątpienia jest Resto Quality z Krakowa. Mają sztab fachowych doradców, który pomoże w wyborze, dopracuje zamówienie w najmniejszym szczególe tak, by każda ze stron była zadowolona!