Jak dodać stopkę do swojego maila?

Stopka jest ważna. Tak! I udowodnię Ci, że jej posiadanie na Twojej blogowej poczcie to coś, co zwyczajnie się przydaje. Można ją wstawić w bardzo prosty sposób. Dzisiaj pokażę jak to zrobić w gmailu. 

Nawet jeżeli prowadzisz swojego bloga hobbistycznie i zupełnie nie w głowie Ci promowanie swojego miejsca w Sieci, to jednak nie wierzę, abyś nigdy nie zastanawiała się nad tym jak dodać stopkę do Twojego maila. (uprzedzając, Olitoria, ja wiem że będziesz pierwsza, która jednak to zaneguje;P) Wracając do tematu…

po co taka stopka jest potrzebna?

z tej prostej przyczyny, że dzięki temu wyglądasz bardziej profesjonalnie. Serio- zupełnie inaczej odbierasz maila ze zwykłym podpisem, a inaczej, gdy dołączona jest do niego graficzna stopka. Do tego, masz okazję zostawić swoje dane, takie jak chociażby telefon, w niezwykle eleganckiej formie. Jest to również reklama, nie tylko bloga, ale i towarzyszących mu social mediów, z intagramem, facebookiem na czele.

Co jeszcze? Chociażby fakt, że masz możliwość umieszczenia tam swojego logo czy zdjęcia. O tym, dlaczego marka blogowa musi być spójna, pisałam już wcześniej (zobacz: Ma być spójnie!). Tu tylko podsumuję – blogerko- jak Cię kojarzą, tak zapamiętają. Jeżeli na blogu jesteś dajmy na to „Stokrotka” i swoje zdjęcie w bocznej ramce, a na instagramie jesteś pod nickiem „krwawa_Mary”, a fb będzie z nazwą „Słoneczko mamusi” to jedno jest pewne – spójne to raczej nie jest…

Jak dodać stopkę do swojego maila?

dzisiaj pokażę to na przykładzie gmaila. Jeżeli będziecie chciały instrukcję na innych platformach pocztowych, dajcie cynk!

Wychodzę z założenia, że jeżeli coś jest za darmo i działa dobrze, to nie ma co przepłacać. W necie znajdziecie sporo takich generatorów, ja swoją zrobiłam na WiseStamp. Strona jest w języku angielskim, ale ten kto zna podstawy, odnajdzie się tam bez problemu.

Wchodzimy na stronę Wise Stamp, następnie wybieramy dla pojedynczych osób (for indyvidual), następnie postępujemy zgodnie z kreatorem. Mamy wiele możliwości – wybieramy szablon, dodajemy info o swoich social media, telefonie, stanowisku etc. Na końcu (niestety) musimy założyć na stronie konto. Wybierając logowanie przez pocztę gmail, dajemy dostęp programowi do modyfikacji swojej poczty w zakresie stopki. I tyle….

Nie wiem, czy wymieniony tu sposób jest najlepszym z możliwych. Trochę irytuje mnie ingerencja obcego programu w moje konto pocztowe. Jednak, działa wszystko bez zarzutu.

Podsumowując…

kiedyś stopka ze stanowiskiem, numerem telefonu czy odnośnikiem do social media wydawała się domeną tylko firmową. Ale czy my, blogerzy, nie jesteśmy takimi właśnie małymi, jednoosobowymi firmami? Pokażmy już na wstępie, że do wszystkiego podchodzimy z właściwym profesjonalizmem. W końcu jak cię widzą…

To co, masz w mailu stopkę, czy jednak wystarczy Ci zwykły podpis?

19 Replies to “Jak dodać stopkę do swojego maila?”

 1. W sumie wcześniej nigdy nawet nie myślałam o tym, że warto byłoby mieć taką swoją stopkę. Dziękuję za ten poradnik i lecę coś tam działać!
  Pozdrawiam 😉

 2. Wiesz, ze nigdy nie myślałam o takich drobiazgach? Niby nic takiego, a jednak sprawia ogromną różnicę. Faktycznie taki mail jest bardziej profesjonalny i przyda się zwłaszcza tym osobom, które planują rozwój swojego bloga na szeroką skalę. Pozdrawiam. 🙂

 3. Ja uważam to za super pomysł i też sobie tak zrobię tylko [poczekam na mojego pierworodnego 😉 on bystry jest w takie klocki to mi to ogarnie 🙂
  Aga dzięki za podpowiedz 🙂

 4. Mnie do tej pory wystarczał zwykły podpis, ale masz rację, że stopka wygląda profesjonalnie. 😉

 5. Wiesz co? Wczoraj przeczytałam Twój post i pomyślałam, że no tak super, ale mnie chyba wystarczy, że dodałam podpis wraz z linkiem do bloga.
  Tymczasem tak się złożyło, że dzisiaj rano zobaczyłam trzy piękne stopki. Co prawda, każda z nich zawierała logo, którego hm hm hm, za bardzo nie mam, ale rozmarzyłam się!
  Chyba to przemyślę! 😀
  Także tego – zgadzam się z Tobą w całej rozciągłości!

  1. Projekt logo to nie jest znowu taka bardzo skomplikowana rzecz- zresztą wiesz co, zainspirowałaś mnie- w najbliższym blogowym know how opowiem o tym gdzie można sobie takie logo zaprojektować, i to za darmo!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.