Kawa z mikro palarni…

Kawa z małych manufaktur- to kaprys, czy też wyznacznik dobrej jakości kawy? Osobiście zdecydowanie wolę właśnie takie małe, kameralne miejsca, gdzie wysoka jakość produktu stoi zawsze na pierwszym miejscu…

Palarnia kawy Proper…

to mała firma, określająca się jako mikro palarnia kawy. Wszystko zaczęło się tak, jak w przypadku większości firm tego typu- od miłości do kawy. Do doskonałej kawy. Potem przyszły wielkie marzenia, które po latach pracy stały się rzeczywistością. Palarnia kawy Proper to miejsce, gdzie zapach świeżo palonej, a potem zmielonej kawy odurza już od samego progu.

Palarnia kawy Proper

Doświadczeni bariści doradzą odpowiednią mieszankę kaw, skomponowaną pod twoje smaki. Do tego miły dla oka wystrój, relaksująca muzyka… tak. To moje prywatne niebo;) W kawiarniach można kupić zarówno kawę na wynos, w ziarnach lub zmieloną, a także usiąść i napić się naparu zaparzonego przez profesjonalistów, na najwyższej jakości sprzęcie. Bo to ostatnie również ma znaczenie.

Kawę z tej mikro palarnii można również kupić on-line, przez ich stronę internetową. Znajdziemy tam różne rodzaje szczegółowo opisanej kawy jak i akcesoria do parzenia naparu. Ogromny plus za podział na kawę do kawiarki/dripa/espresso – aby napić się dobrej kawy nie musimy się na niej w 100% znać. Wystarczy posłuchać dobrych rad fachowców. Sam proces zamówienia przebiega standardowo, jak we wszystkich już dzisiaj internetowych sklepach.

Małe manufaktury…

takie jak palarnia kawy Proper to idealne miejsce by w kawie się po prostu rozsmakować. W przeciwieństwie do marketów, gdzie masz duży wybór zarówno jakościowy jak i cenowy, w małych palarniach wybór nie jest aż tak ogromny. Lecz masz pewność, że kawa jest świeżo palona, a to, jest coś kluczowego, gdy chcemy osiągnąć pełnię smaku. Nie oszukujmy się – cenowo również wychodzi drożej. Lecz za dobrą kawę naprawdę warto zapłacić trochę więcej…

Zdaję sobie sprawę…

że nie wszyscy muszą być koneserami kawy. Sama taką kawę z segmentu „specjality” przygotowuję w domu rzadko. Dlaczego? Aby wydobyć z niej 100% smaku, musi być odpowiednio przyrządzona. Od wypalenia, przez grubość zmielenia, na jakości i temperaturze wody kończąc. Nie mówiąc już o sposobie zaparzenia. Zdecydowanie wolę iść do dobrej kawiarnii i tam zamówić taką ekstra kawę.

Jednak dobra kawa, nie z marketów, a z małych palarnii właśnie, potrafi bardzo pozytywnie zaskoczyć smakiem. I to w cenie nie obciążającej zbytnio portfela. Dodatkowo fachowe doradztwo sprawi, że kupisz kawę dopasowaną do twojego sposobu przygotowywania jej. A przy okazji, z pewnością dowiesz się czegoś nowego o tym aromatycznym naparze…same plusy!

Materiał zewnętrzny