Ranking Ekspresów Kolbowych – Jaki Ekspres Kolbowy Wybrać W 2020 roku?

Jeżeli marzysz o tym, żeby we własnym domu napić się boskiego naparu od mistrza baristy, to ekspres kolbowy jest dla Ciebie. Najlepsze miejsca na kawowej mapie świata korzystają właśnie z takiego typu urządzeń. Dołącz do tego zacnego grona i wybierz swój ekspres kolbowy – za kwotę dużo niższą, niż za zakup ekspresu automatycznego. Musisz jednak być świadomy pewnych kwestii, jeśli zdecydujesz się na taki typ ekspresu. “O co chodzi?”  – zapytasz. Wyjaśnię to pokrótce poniżej, zapraszam do lektury i przygotowanego przeze mnie rankingu ekspresów kolbowych.

Ekspres kolbowy czy to rozwiązanie dla każdego?

Pierwsza, podstawowa kwestia, na którą musisz być przygotowany wybierając ekspres kolbowy – czy masz czas i energię na robienie kawy? Musisz wiedzieć, że każdorazowo bierzesz czynny udział w rytuale przygotowania esencjonalnej dawki mocy. To nie wciśnięcie guzika ani zalanie zmielonej kawy wodą, to dużo więcej. Ekspres kolbowy wymaga przemiany w baristę. Większość modeli nie ma wbudowanego spieniacza mleka, tylko dysze parowe, co sprawia, że stajesz się odpowiedzialny za stworzenie aksamitnej, słodkiej pianki. W przypadku decyzji o delektowaniu się czarną wersją aromatycznego naparu Ty wykonujesz wszystkie czynności przed w trakcie i po procesie parzenia. Druga sprawa to sama kawa – czy masz w domu młynek? Możesz oczywiście korzystać z już zmielonych ziaren, ale to te świeżo rozdrobnione mają najwięcej aromatu. Warto się poświęcić, różnica w smaku jest naprawdę zauważalna, więc może lepiej zmielić samemu. To wszystko zajmuje czas, ale daje też dużo satysfakcji. Czy jesteś na to gotowy?

Ekspres Kolbowy Ranking Top 4

 

Odwiedziłam witryny wielu sklepów internetowych i przeczytałam setki opinii, aby wybrać najlepsze modele z tej grupy. Najbardziej inspirujący okazał się ranking ekspresów kolbowych z poradnikiem zakupowym na witrynie pod linkiem tutaj https://rankingekspresowdokawy.pl/ekspresy-kolbowe więc zaczerpnęłam część informacji właśnie stamtąd. W moim rankingu znajdziesz ekspresy, które i tam opisano, sprawdziłam też opinie o tych egzemplarzach w sklepach. Oto moje top 4, poniżej. Mam nadzieję, że moje zestawienie pomoże Ci odpowiedzieć na pytanie, jaki ekspres kolbowy kupić.

 

  1. DeLonghi EC 850.M

 

Jak na włoski model z rodziny DeLonghi przystało, ten egzemplarz urzeka funkcjonalnością – posiada wbudowany spieniacz mleka, który dodatkowo jest zaopatrzony w precyzyjny system podgrzewania Thermoblock. Posiadając EC 850.M nie musisz martwić się o mleczne wariacje Twojej ulubionej kawy, system IFD zrobi tę część za Ciebie. Moc tej jednostki jest taka sama, jak dobrych ekspresów automatycznych – aż 1450 W, zatem czas parzenia kawy i rozruchu urządzenia jest krótki. DeLonghi pomyślało też o tych, którzy lubią rytuał parzenia, ale czasami po prostu są zabiegani – można skorzystać z funkcji E. S. E. i zrobić kawę w biegu, ze specjalnej saszetki. Moim zdaniem to najlepszy ekspres kolbowy.

DeLonghi EC 850.M

  1. RAVEN EER002

 

Dobry, elegancki srebrno-czarny ekspres kolbowy w dobrej cenie, to właśnie ten egzemplarz. Szybki, bo posiada 1470 W mocy i ciśnienie 15 barów, więc możesz oszczędzić czas na przygotowanie napoju. W tym modelu jest wbudowany pojemnik na mleko i manualna dysza z regulacją emisji pary, co ułatwia przyrządzanie cappuccino czy latte. Obsługa Ravena nie przysparza zbyt wielu problemów, panel jest czytelny, wyposażony w przyciski. Jeśli chcesz, możesz zaparzyć w nim dwie espresso naraz. Zaletą jest także to, że jest wyposażony w płytę grzewczą, więc jeśli między parzeniem a wypiciem kawy musisz zająć się czymś innym, Twój napar będzie nadal w odpowiedniej temperaturze. Jest trochę głośniejszy niż DeLonghi, jednak zdecydowanie zasługuję na swoją pozycję w tym rankingu ekspresów kolbowych.

RAVEN EER002

 

  1. DeLonghi EC 221.B

 

Kompaktowy ekspres kolbowy pochodzący ze słynnej rodziny DeLonghi. Konstrukcja nieco inna, bo system Thermoblock został zastąpiony bojlerem, ale parametry nadal są świetne – 1100 W mocy i ciśnienie na poziomie 15 barów. Nie ma systemu spieniania mleka, ale posiada manualną dyszę parową. Różnice rekompensuje fakt, że w tym ekspresie również można skorzystać z funkcji Easy Serve Espresso, czyli użyć specjalnych saszetek i w mig cieszyć się aromatyczną kawą. Oczywiście, ta zaparzona ze świeżo zmielonych ziaren będzie miała bogatszy bukiet, ale doceniam opcję kawy na szybko z ekspresu kolbowego. To naprawdę jeden z najlepszych ekspresów kolbowych na rynku.

DeLonghi EC 221.B

 

  1. DeLonghi DL Dedica EC685M

 

Stylowy, smukły, srebrny ekspres, idealny do kuchni o nowoczesnym designie. Ten model od DeLonghi także ma bojler zamiast systemu Thermoblock, ale dysponuje mocą rzędu 1350 W, co jest więcej niż zadowalające. Manualna dysza do spieniania z regulacją emisji pary w tym egzemplarzu jest szczególnie doceniana przez użytkowników, pyszną piankę można uzyskać bardzo szybko. Dzięki swej sylwetce ekspres umożliwia korzystanie z wysokich szklanek i kubków, sprawdzi się zatem u tych, którzy uwielbiają delektować się latte serwowanym w wysokim naczyniu. Na wyposażeniu znajdują się trzy sitka i trzy dodatkowe filtry, co ułatwia obsługę. Podobnie jak pozostałe ekspresy z tej rodziny, Dedica posiada funkcję parzenia kawy z saszetek E. S. E. Łatwy w obsłudze i w utrzymaniu w czystości. Moim zdaniem zdecydowanie zasłużył na to, aby znaleźć się w moim rankingu ekspresów kolbowych.

DeLonghi DL Dedica EC685M

Podsumowanie

Nie taki ekspres kolbowy straszny, jak go malują – jak widzisz, są na rynku egzemplarze niewymagające poświęcenia wielu minut na przygotowanie kawy jak we włoskiej kawiarni. Za niewielkie pieniądze można nabyć maszyny o wysokiej jakości i cieszyć się wyśmienitymi napojami w domowym zaciszu. Który jest najlepszy dla Ciebie? Zdecyduj sam, mam nadzieję, że ranking ekspresów kolbowych stworzony przeze mnie Ci w tym pomoże.