Jakie biurko do domu? 5 rzeczy o których musisz pamiętać…

wybierając biurko do swojej firmy lub domu. Bo wbrew pozorom, to wcale nie jest takie łatwe. Zwłaszcza, gdy ma być postawione w nazwijmy to roboczo, problematycznej powierzchni…

Uściślając – problematyczna powierzchnia to taka, która jest koszmarem każdego projektanta wnętrz wszelakich, a już z pewnością biurowych. Nie ma tam wolnej przestrzeni do dowolnej aranżacji, a raczej stałe fragmenty, w które należy wpisać nowe funkcjonalności, w tym biurka. I gdy przychodzi przerobić dawny pokój dziecięcy na przestrzeń do nauki dla ucznia, lub lekko zreorganizować pomieszczenia w firmie ze względu na nowych pracowników, pojawia się stały problem…gdzie wcisnąć (kolejne) biurko?

biurko

Owszem. Wcisnąć można wszędzie. Jednak co zrobić, gdy równie ważny jest dla nas komfort użytkowania i wygoda? Odpowiedź jest jasna – biurko narożne . Nie chcę oczywiście przez to powiedzieć, żeby swoich pracowników w firmie rozkładać po kątach. Bardziej w tym względzie zależy mi tu na wygodzie i wielowymiarowej funkcjonalności.

Biurko narożne oferuje o wiele większą przestrzeń niż tradycyjne blaty. Spokojnie zmieszczą się tam na niej podstawowe narzędzia pracy, takie jak komputer, klawiatura, mysz, drukarka i skaner. Zwykle te dwa ostatnie stoją gdzieś na podłodze, będąc zawsze w pogotowiu. Większa powierzchnia to również miejsce na dokumenty, notatki, książki i wszystko, co w danym momencie jest potrzebne do pracy czy nauki.

Wybierając biurko pamiętaj o 5 najważniejszych kwestiach. Po pierwsze – doprecyzuj jego przeznaczenie. Inaczej bowiem będzie wyglądać takie biurko w pokoju nastolatka, a inaczej w designerskim biurze. Po drugie- zadbaj, aby miało regulację poziomu. Dlaczego to takie ważne? Przy biurku spędzamy średnio 3/4 czasu w pracy biurowej. Pozycja siedząca bywa zabójcza dla naszego kręgosłupa, zadbajmy więc o to, aby biurko miało możliwość dopasować się do naszych indywidualnych potrzeb.

Po trzecie – pomyśl o połączeniu dwóch biurek. Ta opcja niestety tylko dla większych przestrzeni. Połączenie tych mebli sprawi, że na środku pomieszczenia pojawi się designerski, wolnostojący mebel o nietypowych kształtach. Nada to otoczeniu wyjątkowego charakteru. Po czwarte – zadbaj, aby biurko miało praktyczne rozwiązania, takie jak chociażby maskownica na kable ukryta w rogach mebla. Takie pozornie proste sprawy niezwykle ułatwiają codzienną biurową prozę życia. I wreszcie, po piąte – wybierz taką firmę, która załatwi wszystko za ciebie. I dowiezie do wskazanej siedziby w błyskawicznym czasie.

Wszystkie zdjęcia pochodzą ze storny deltivo.pl, gdzie prócz szerokiego asortymentu wyposażenia biurowego znajdują się również biurka narożne. Firma jest otwarta na nowe pomysły, słuchając swoich klientów. Idzie za tym najwyższa jakość wykonania, możliwość indywidualnego doboru kolorów oraz szybka realizacja zlecenia. Nie potrzeba nic więcej!