Przedświąteczny konkurs – wyniki!

Dzisiaj pora na wyniki przedświątecznego konkursu. Wasze odpowiedzi były zabawne, wzruszające i po prostu rewelacyjne. Wybór tej jednej był niezwykle trudny…

przedswiateczny konkurs

Święta Waszych marzeń mają być spokojne, wręcz…bajkowe. Bez spinania się, najchętniej w domu w górach, choć i znalazła się amatorka plażowego szaleństwa z przystojnymi Mikołajami. Urzekła mnie wizja chatki na jednej nóżce a lekko przeraziła wersja z podjadaniem czekoladowych Mikołajów i przeobrażenie w cudownego grubaska😉 Z prawdziwą radością czytałam o wizji świąt idealnych które nie pozostają w sferze marzeń, a są wprowadzane w życie rok w rok, w „bazie rodzinnej„.

Lecz naprawdę wzruszyła mnie i trafiła do serducha ta oto odpowiedź…

Przygotowania do Świąt zacznę już 1 grudnia wraz z rozpoczęciem adwentu, aby tydzień przed świętami nie szaleć za bardzo. Kupię lub zrobię wszystkie prezenty przed świątecznym BUM, zaopatrzę się wcześniej w ozdoby, rzeczy do pakowania, ulubione Cappuccino i stworzę świąteczną playlistę. Gdzieś w połowie miesiąca usiądę w salonie, przy kominku i zacznę pakować prezenty – razem z moim (mam nadzieję wtedy już narzeczonym). 23 i 24 grudnia – ubieranie choinki, domu i jednak szaleństwo, ale w kuchni, czyli to co lubię. Pierogi, kluski z makiem, zupy i ciasta – to zdecydowanie moja ulubiona Wigilijna tradycja, makowiec, barszcz i pierogi z kapustą i grzybami to dla mnie zapachy świąt. Cieszę się, że w końcu mama z babcią odpoczną z gotowaniem na pierwszy dzień świąt. Usiądziemy z Moim do Wigilii, gdy za oknem zaświeci pierwsza gwiazdka, a śnieg będzie sięgał do kolan. Nasz pies, pewnie znów nie przemówi, ale będzie domagał się pysznej rybki. Czytając książki w spokoju będziemy oczekiwać na Pasterkę. 25 grudnia, już od samego rana będziemy wyglądać naszych rodzin – na pierwszych wspólnych świętach. Nie mogę się doczekać radości wszystkich z bycia razem, prezentów, mojego gotowania, które podobno jest całkiem, całkiem. Stanę wtedy w świątecznym fartuszku przy wejściu do jadalni, popatrzę na tych wszystkich ludzi, których kocham i uronię łzę, że jest mi dane przeżywać rodzinne święta i że mam tyle wspaniałych osób wokół siebie.
A gdy zawyje syrena – bo i tak się zdarza, lub moje marzenia się spełnią i trafi mi się służba akurat w ten dzień – uratujemy kogo trzeba, by wszyscy mogli mieć szczęśliwe i spokojne święta, złożymy sobie życzenia i będziemy czekać z chłopakami na powrót do naszych domów.

Tak, wzruszyłam się – bo tak chciałabym przeżywać święta. Bez kłótni, że ktoś zapomniał kupić rybę, umyć podłogi czy że pies znowu zostawił sierść na czyjejś marynarce. Bez odbierania telefonów z pracy i słuchania złych wiadomości w radiu. Niech Święta będą spokojne dla wszystkich.

Firewoman – wygrałaś! Gratuluję!

Czym prędzej prześlij mi dane do wysyłki paczuszki. (aga@mycoffeetime.pl) Może nie zdążyć już przed Świętami, ale myślę, że umili Ci czas już po całym świątecznym zamieszaniu…

A wszystkim którzy wzięli udział baaaardzo dziękuję. Mam nadzieję, że Wasza wizja świąt idealnych spełni się właśnie w te nadchodzące Święta Bożego Narodzenia!

3 Replies to “Przedświąteczny konkurs – wyniki!”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.