Spotkania Świadomych Blogerek w Bydgoszczy 2019- relacja

Minął już prawie miesiąc odkąd miałam przyjemność być jedną z uczestniczek Spotkania Świadomych Blogerek w Bydgoszczy. O tym co się tam działo, opowiem właśnie dzisiaj. Jedno jest pewne – nic nie daje takiego inspiracyjnego kopa, jak spotkania w babskim, blogerskim gronie!

Kiedy wysyłałam zgłoszenie na to spotkanie, wiedziałam jedno – że na takim jeszcze nie byłam. Około 20- osobowe grono blogerek reprezentujących różne dziedziny i z różnych części Polski. Wysłałam więc zgłoszenie i czekałam z niecierpliwością na wyniki. Bardzo ucieszyłam się, gdy organizatorka, przysłała mi zaproszenie. Bydgoszczy- przybywam! W między czasie dowiedziałam się jeszcze, że dostałam zaproszenie na Festiwal Kobiet do Gdańska (zobacz: Festiwal Kobiet – relacja)- wiedziałam więc, że listopadowy weekend będzie pełen pozytywnej energii i inspiracji.

Taaaaak. Czy wiecie, że pociąg z Katowic do Bydgoszczy jedzie planowo 7 godzin?! W sumie wyszło 8h bo na jednej ze stacji zepsuła się lokomotywa. Dla porównania, z Gdańska wracałam niecałe 5,5 godziny. To jakaś magia PKP;]

W sumie jednak, nie miałam na co marudzić – w końcu spokojnie sobie poczytałam i posłuchałam muzyki. No i musiałam ignorować jednego ze współpasażerów, który przez całą drogę…gadał do siebie!

Całe spotkanie odbyło się w Villa Secesja w Bydgoszczy. Ten oddalony od dworca głównego o 15 min marszu hotelik zauroczył mnie już od wejścia. Ależ tam było pięknie- wystrój dopracowany w najdrobniejszym szczególe. Pokój, utrzymany również w secesyjnym stylu był przepiękny!

spotkanie swiadomych blogerek

Do Bydgoszczy przyjechałam dzień wcześniej, ucieszyłam się bardzo, że w tym samym czasie przyjechała Agnieszka z okiemdziewczyn.pl, razem wybrałyśmy się na pizzę, a potem poszłyśmy jeszcze na dworzec kolejowy, gdzie miała przyjechać jeszcze Ania z mama-sama.pl Dziewczyny, dzięki za ten wspólny czas! Na spotkanie do Bydgoszczy jechałam nikogo nie znając, więc ten wspólny czas był na wagę złota.

Spotkania Świadomych Blogerek…

to akcja z fantastycznym przesłaniem. Jak mówiła na spotkaniu organizatorka, Iza z mabelablog.pl, ten wspólnie spędzony czas miał nas inspirować, dawać pozytywnego kopa do działania i…niejako trochę zmusić do pozytywnych zmian w swoim życiu, nie tylko tym związanym z blogosferą. I to naprawdę tak działało!

spotkanie swiadomych

Spotkanie Świadomych Blogerek otwierał panel dyskusyjny z czterema mega kobietami. Każda z nich ma inną pasję, każda realizuje swoje marzenie o własnej firmie. I co najważniejsze, wszystkie wspierają się w tym co robią bo doskonale wiedzą, że…grają do jednej bramki. A były to

 • Katarzyna Dolak-Mazurek – to osoba, od której bije niesamowite ciepło i spokój. Na spotkaniu promowała swoją najnowszą książkę „Miłosne prawo jazdy” – wylicytowałam, mam w swojej biblioteczce. Więcej Autorce i książce na …milosneprawojazdy.pl
 • Agnieszka Sowa-Wlazły – od niej z kolei emanował spokój i opanowanie. Rzeczowo opowiadała o swojej marce  www.sleepyowl.eu gdzie sprzedaje mega wygodne piżamy i nie tylko.
 • Agnieszka Świtała – kobieto, jesteś stworzona do przemawiania, mam nadzieję, że wykorzystasz w pełni swój potencjał! Agnieszka zajmuje się renowacją mebli i wychodzi jej to świetnie. Zresztą, zobaczcie na www.instagram.com/so_fa_art/
 • Katarzyna Bednarska– prawdziwa artystyczna dusza, która zajmuje się tworzeniem nieszablonowej biżuterii i tworzeniem kolekcji ubrań na każdą okazję. Zobaczcie stylową elegancję w wydaniu malcollection.pl

Po tej prelekcji pojawiła się w mojej głowie myśl – jak często my, blogerki pomagamy sobie nawzajem? Służymy radą, promujemy się nawzajem i robimy coś we wspólnej sprawie? Zdecydowanie za rzadko!

spotkanie swiadomych blgerek

Potem przyszedł czas na wykład Marty Majszyk-Świątek martamajszyk.pl o kosmetykach, czytaniu składów i pewnych kosmetycznych mitach. Następnie Weronika Flis z moyemu.com przybliżała nam tajniki identyfikacji wizualnej i wszystkiego co jest z tym związane. Zwracała uwagę na coś, co generalnie blogerkom czasem ucieka – by wszystko było spójne. Wskazywała również kiedy warto zająć się tematem samemu a kiedy udać się do specjalisty z tej dziedziny. Bardzo fajne, inspirujące wystąpienie!

spotkania swiadomych blogerek

A na koniec odbyła się licytacja. Bo Spotkaniu Świadomych Blogerek przyświecał szczytny cel – wsparcie Fundacji Mali Wojownicy, pomagającej rodzicom i rodzinom zwłaszcza dzieci przedwcześnie urodzonych, z problemami okołoporodowymi i rozwojowymi oraz niepełnosprawnych. Cała suma, a była całkiem spora, została przekazana właśnie tej fundacji.

I jeszcze sponsorzy spotkania, a byli to:

Wydawnictwo OvoSangoTradeBurnActive; Gra w słoikuNowak MigrationZagubiona w wyobraźniŚlubposwojemu.pl; Mamaju; Karolina Kasznia (tort); Katarzyna Dolak-MazurekAgnieszka Sowa-Wlazły;  Agnieszka ŚwitałaKatarzyna Bednarska; Weronika Flis

spotkania swiadomych blogerek 2019

Podsumowując…

ogromnie cieszę się, że wybrałam się do Bydgoszczy na to spotkanie. Poznałam interesujące i bardzo motywujące kobiety, które tworząc swoje miejsce w sieci, dają od siebie coś więcej. Ich działaniu przyświeca konkretna misja i przemyślany plan. Mogę się tylko od Was uczyć, co oczywiście zamierzam zrobić!

9 Replies to “Spotkania Świadomych Blogerek w Bydgoszczy 2019- relacja”

 1. O to niezłe przygody miałaś, w drodze 😁
  Ten hotelik jest rzeczywiście przepiękny 😍
  Super że spotkanie było udane 😃
  Pozdrawiam
  Lili

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.