Czy tatuaż jest na całe życie?

Jego wykonanie jest kosztowne. W zależności od odczuwalnego progu bólu – raczej sprawiające dyskomfort. A jednak kusi. I to nie tylko zwykłych zjadaczy chleba, ale i wielkie gwiazdy i celebrytów. Obraz na skórze – mniejsze i większe dzieło sztuki. Które z założenia ma zostać z nami już do końca. Choć z tym akurat można polemizować. Ale o tym już dalej…

modaitrendy

Jestem przeciw…

Moi znajomi dzielą się tak w sumie na trzy grupy – jedni tatuaż całkowicie skreślają – nie i już. Jako argument podają fakt, z którym i ja nie mogę dyskutować. Nieprzemyślany tatuaż, typu napis… „Stefan forever” albo „hot girl” może i fajnie wygląda na ciele 20-latki ale wraz z wiekiem…nawet najlepszy tatuaż ulega modyfikacji, bo zmienia się również ciało. (i dlatego chwała temu, kto wymyślił skuteczne usuwanie tatuażu) Poza tym weźmy jeszcze „syndrom gwiazdki” – kiedyś ten motyw był bardzo modny, subtelny, delikatny, za sprawą Rihany bardzo popularny, dzisiaj kojarzy się lekko infantylnie. Jak to z modą bywa.

A nawet za…

Inni traktują jako coś, co im się podoba, ale nie zrobiliby go u siebie. I chyba należę właśnie do tej grupy. Tatuaże mogą być prawdziwymi dziełami sztuki, od których trudno oderwać wzrok. Zakładając, że ktoś je zrobił w konkretnym celu, wyrażają najgłębiej skrywane emocje lub są początkiem czegoś nowego. Nie miałam jednak nigdy potrzeby naznaczenia się w ten sposób. A gdy słyszę, że to coś na całe życie, mówię tylko – przecież jest usuwanie tatuażu .

Ten aspekt podchwytuje również trzecia grupa moich znajomych, tych, którzy mają tatuaże i (choć nie wszyscy), śnią o następnych. Już dawno do lamusa przeszło stwierdzenie, że tatuaże mają byli więźniowie lub pewne osobliwe grupy społeczne. Na tatuaż decydują się zarówno managerowie wyższego stopnia, prawnicy czy politycy, ale także ci średniozamożni. Z pracą w urzędzie, sklepie czy szkole. Dlaczego? Każdy tatuaż to inna historia. Im bardziej wymyślne, tym ciekawszą opowiadają historię. A osoba która je nosi, często traktuje je bardzo symbolicznie.

Gdy tatuaż wyszedł z mody…

lub przestał się podobać, albo też zwyczajnie stał się „nieaktualny”, można go usunąć. Taką możliwość powinno mieć każde dobre studio tatuażu. Idąc za Juniornik studio z Warszawy..

Proponujemy Wam całkowicie bezpieczne zabiegi, rozjaśniające tatuaże. Pracujemy z wykorzystaniem najnowszej technologii laserowej na sprzęcie od firmy Błędy Młodości. To ona pozwala pozbyć się z ciała tatuażu, jakiego już nie chcecie oglądać, a także przerobić go na zupełnie nowy

Zabiegi z użyciem lasera są całkowicie bezpieczne i skuteczne. Zabieg nie należy do najtańszych – cena zawsze jest ustalana indywidualnie. Wszystko zależy od wielkości tatuażu, jego pigmentacji i oczekiwanego efektu końcowego. Często bowiem, na miejsce usuniętego tatuażu tworzy się projekt na nowy.

Jeżeli więc zdecydujecie się na tatuaż

bo wewnętrznie czujecie, że to coś, co jest dla was ważne, zróbcie to z głową. I nie oszczędzajcie na tym. Cena zazwyczaj jest bowiem jednym z pierwszych kryteriów- umówmy się, to nie jest tania sprawa. Jednak co tanie to…sami wiecie. Poza tym dobre studio tatuażu powinno podejść do każdego projektu indywidualnie i holistycznie. Nim zdecydujesz się na wykonanie tatuażu na swojej skórze, przeglądnij portfolia, porozmawiaj na spokojnie z wybranym tatuażystą. Bo tatuaż to nie jest coś, co powinno być zrobione pod wpływem chwili. Nawet z opcją jaką jest usuwanie tatuażu.