Tydzień mody w Paryżu 2019 zobacz najlepsze stylizacje

Oficjalne stolice mody w Europie są cztery. Berlin, Mediolan, Londyn (nie mylić z Lądkiem Zdrój;)  i Paryż. Jeżeli chociaż trochę śledzicie modę i trendy, wiecie, że to właśnie w tym ostatnim odbywał się tydzień mody. Zobaczcie najlepsze stylizacje prosto z wybiegów!modaitrendy

Tydzień mody – czyli?

jedno z największych wydarzeń w branży modowej. I tak, projektanci od stycznia do marca prezentują swoje kolekcje na sezon jesień/zima, a od września do listopada na sezon wiosna/lato. Nie trudno się domyślić, dlaczego pokazy są organizowane na kilka miesięcy przez sezonem. Zarówno klienci jak i prasa muszą mieć szansę na obejrzenie kreacji.

/pokaz KOCHÉ wiosna lato 2020/

Kiedyś chodziło o zwykły handel..

Ot, projektanci starali się sprzedać swoje kolekcje, dotrzeć do jak największej liczby odbiorców. Dawało to im szansę na zysk i dalszy rozwój. W dobie, gdy nie było jeszcze instagrama czy facebooka, jedynym medium relacjonującym to wydarzenie była telewizja i gazety modowe.

Teraz to jedno wielkie show, na którym pojawiają się muzycy, sławne gwiazdy. Obecność potencjalnych klientów, redaktorów naczelnych magazynów mody, mediów również jest mile widziana. Lecz to właśnie przedstawiciele przemysłu rozrywkowego przyciągają największą uwagę.

/pokaz Giorgio Armani wiosna lato 2020/

Impreza dla wybranych

Na fashion week nie wejdziemy sobie tak ot, bo chcielibyśmy sobie pooglądać najnowsze trendy. Bez zaproszenia lub specjalnej przepustki, możemy co najwyżej postać przed wyjściem na dane pokazy…i to po drugiej stronie ulicy. Dlatego też taką ekscytację wzbudza fakt, że ta czy tamta gwiazda czy influencerka poszła na pokaz wielkiego projektanta.

/pokaz Gucci wiosna lato 2020/

Tydzień mody w Paryżu 2019 kto zaskoczył w tym roku?

W stolicy Francji utarło się już przekonanie, że prawdziwy początek Fashion week zaczyna się wraz z pierwszymi minutami pokazu Diora. W tym roku było tak samo. Maria Grazia Chiuri stworzyła kolekcję, która jest swego rodzaju manifestem ekologicznym. I dobrze, że na tak głośnych wydarzeniach porusza się sprawy dotyczące nas wszystkich.

Pokaz Gucciego rozpoczął się również nietypowo – po wybiegu, jak po taśmie produkcyjnej przechadzali się modele ubrani całkowicie na biało w kreacje przypominające…kaftany bezpieczeństwa. Miał to być znak ostrzegawczy przed identycznymi trendami i masową produkcją.

Jak Wam się podobają propozycje z wielkich domów mody na nadchodzący sezon wiosna-lato 2020? Osobiście przyznam, że niektóre są dosyć odważne, inne…wprawiają w osłupienie. A jak dobrze wiecie- projektanci swoje a ulica i tak dostosuje to do swoich potrzeb…

Inspiracji do tworzenia tego wpisu szukałam na elle.pl i www.harpersbazaar.com

15 Replies to “Tydzień mody w Paryżu 2019 zobacz najlepsze stylizacje”

  1. Mnie tam bardziej intryguje, czemu zakazują modelkom się uśmiechać. Że praca modelki ciężką jest niesłychanie, to rozumiem, ale nie wierzę, by wszystkie miały akurat ból zębów, gdy wchodzą na wybieg, raczej zakazują im uśmiechu… i tu rodzi się pytanie: DLACZEGO???

  2. Hmm, muszę przyznać szczerzę, że propozycję raczej nie dla mnie. Ale modelki/modele pięknie się w tych stylizacjach prezentują 🙂

  3. Jak mam być szczera ,to stylizacje nr 2 i 3 mi się podobają – ale tylko podobają .
    Raczej bym się chyba tak nie ubrała,z reguły trendy sezonu niespecjalnie do mnie przemawiają
    Pozdrawiam
    Lili

  4. Odkąd moda stała się sztuką a pokazy wielkim show, na ogół trudno na nich znaleźć coś, co można nosić. A tym razem niespodzianka – są propozycje, które mi się podobają. Dzięki za foty 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.